Podle mluvčího radnice Petra Černohouse dostává spolupráce radnice s podnikateli po nedávných schůzkách jasnější rozměr. „Dolaďujeme nápad na spolupráci s podnikatelskými subjekty a podnikateli, kteří se o život ve městě zajímají a chtějí se na dění v Nymburce podílet. Projekt Nymburáci Nymburákům umožní podnikatelům dostat se do povědomí veřejnosti,“ uvedl Černohous.

Jak by mohli podnikatelé pomoci? Třeba tím, že zasponzorují zajímavou akci pro důchodce nebo pro děti. „Máme tu spousty kulturních a sportovních akcí, na které mohou podnikatelé a firmy přispět. Město ve spolupráci s Nymburským kulturním centrem proto připravilo propagační plakát a smlouvy, například smlouvu darovací či smlouvu o reklamě,“ říká mluvčí radnice.

Podle jeho slov je cílem vytvořit komunitu podnikatelů, kteří se budou pravidelně scházet a s nimiž bude radnice spolupracovat. Město může za malý dar poděkovat třeba jen uvedením loga na propagaci akce, ale také může poskytnout prostor pro reklamu ve Zpravodaji, případně zapůjčit sál Obecního domu.

Vizualizace nové lávky přes Labe v Nymburce.
Nová lávka má vyjít na 76 milionů
Kaple se dočká úprav interiérů.
Kaple bude mít zevnitř podobu jako v 19. století