Vládní krize otřásla také víkendem místních politiků na Nymbursku.

Dohady v hlavním městě sledovali mezi společenskými akcemi nebo i s rodinou na chatě místní zástupci Věcí veřejných nebo TOP 09. Do zastupitelstva města se jako zástupkyně Věcí veřejných v podzimních volbách dostala v Milovicích Jitka Sudková.

Svůj postoj k současné krizi vyložila na základě zkušenosti s předsedou strany Radkem Johnem a místopředsedkyní Karolínou Peake, které poznala osobně. „Můj vztah k panu Johnovi se nezměnil, věřím mu, je to slušný člověk a budu dělat vše pro to, aby zůstal,“ sdělila Nymburskému deníku Jitka Sudková.

Předseda milovického sdružení Věcí veřejných Jiří Doležal plně důvěřuje Vítu Bártovi. „Jeví se mi to celé jako vykonstruovaná kauza. Někomu zkrátka vadil jeho radikální postup krácení financí,“ vidí situaci Doležal.

Podařilo se nám zastihnout také poděbradského místostarostu Ivana Uhlíře, který kandidoval za TOP 09 a drží se názorové linie strany. „Problém vznikl ve straně Věcí veřejných, v rámci níž by jej měli řešit a ne jej rozšiřovat dál nebo si dokonce klást podmínky,“ vyjádřil se Uhlíř s tím, že kolegové z poslanecké sněmovny, právě na návštěvě Poděbrad, sami neodhadnou další vývoj situace.