Mezinárodní závody v dogfrisbee s názvem Disc Dog Fun Weekend si přijelo užít se svými čtyřnohými přáteli přes sedmdesát závodících páníčků.

Distanční závody se skládaly ze čtyř disciplín. Došlo i na pátou, královskou disciplínu Freestyle, kterou se svým psem předvedla na světové profesionální úrovni Američanka žijící na Slovinsku Jean McCollister .

„Královská disciplína spočívá v souhře i blízkosti, pes se odráží od člověka, přeskakuje ho a podobně. Distanční disciplíny zase jsou i pro začátečníky,“ přiblížil náplň závodů hlavní organizátor Marek Lehuta z pořádajících Létajících psů Nymburk.

A tak lidé házeli co nejdál, blízko i na přesnost a jejich psi běhali, chytali i přinášeli. Zapojit se mohl každý. „Je to sport, ke kterému potřebujete psa, disk a kousek louky,“ říká Lehuta. Kdo hodí dvacet metrů diskem, jeho pes ho chytí a přinese, může se přihlásit na závody a pak už se jen zlepšovat.

Účastníci z Polska, Německa, Slovenska, Maďarska si pochvalovali nymburské zázemí, kde měli vše při ruce, kousek od hotelu i kempu a venčit také nemuseli chodit daleko. Srovnávat mohli se zbytkem republiky i Evropou.

Závodily i děti a jak to umí ti nad deset let? Děti si se psy dokonale rozumí. „Závodím už čtyři roky, ale děti jsou na ten sport strašně šikovné a hodí i dál, než my,“ přiznává s úsměvem Lehuta.