Poslední dobou se zdá, že čísla ovlivňují lidský život pouze v oblasti hospodaření a financí. Čísla jsou ale spojována také s magickými významy. To se týká například data, které si pár zvolí k uzavření manželského svazku.

V loňském roce měly matrikářky napilno 8. 8., v roce 2007 bylo na nymburské matrice na 7. 7. nahlášno deset svateb. „Zájem o sňatky na zajímavá data dlouhodobě spíše klesá. Rozhodující pro snoubence jsou především praktická hlediska, tedy zda se jedná o víkend,“ má zkušenost poděbradská matrikářka.

A skutečně letos není o nejvýraznější, ovšem středeční, datum 9. 9. 2009 větší zájem. Nymburská matrika zatím registruje dvě svatby, poděbradská jednu. Na loučeňském zámku na tento den svatbu neplánují.

Nejfrekventovanějším svatebním dnem v devátém měsíci devátého roku na Nymbursku by prozatím mohla být sobota 12. 9. 2009. To dokládá sedm sňatků nahlášených v Poděbradech a čtyři obřady na zámku v Loučeni.

Slova kartářky a numeroložky Šárky Čiperové sňatkům v tomto datu fandí: „Datum převedené na číslo pět – Osud a v tarotu na kartu Velekněze pro páry znamená pevný základ vsazku a vyrovnaný vztah. Tato spojení budou zásadní a stabilní.“

Naopak datum 29. 9. 2009 svazku připisuje nevyrovnanost. „Číslo čtyři a karta Vládce poukazují na převahu mužské energie a dominance. Žena bude z tohoto svazku časem rozčarovaná,“ soudí Čiperová.

Olga Havránková