„Mně se nejvíc líbí velký auto se sklápěčkou," zaradoval se jeden z malých návštěvníků nové Mateřské školy Labská, která první školní den slavnostně přivítala své nové uživatele. Tedy předškolní děti a paní učitelky.

Na slavnostní otevření přišel i starosta Ladislav Langr. „Otevřením této školky se Poděbrady dostávají na celkových 561 míst v deseti školkách. Což znamená, že jsme schopni umístit všechny děti nad 3 roky v mateřských školkách. A takových míst moc není," zdůraznil starosta na úvod.

Děti však pochopitelně nejvíce zajímalo vybavení školky, hlavně hračky. Zatímco kluci zkoušeli, jak moc jde 
u Tatry zvednout sklápěčka, dívky pochopitelně obsadily kuchyňský koutek s hrnci. 
A některé se okamžitě rozhlížely po chlapcích, kteří by jim byli ochotni s vařením pomoci. Tak to začíná…

Právě možnost využití herních prvků nejen přímo ve školce je výhodou nového zařízení pro předškoláky. „Před školkou je krásné dětské hřiště, je to odsud kousek na ostrov. Poloha školky i z tohoto pohledu je prakticky ideální," doplnil Langr.

Slavnostní ceremoniál otevření školky pak proběhl rychle a stylově. Školka je přestavěna z bývalé kuželny, proto starosta za pomoci učitelek naskládal na podlahu několik umělohmotných kuželek. Několik dětí pak společně se starostou a stavitelem vrhnutím koulí kuželky pobořili. „A je otevřeno," konstatoval starosta, přičemž klasická páska a nůžky tentokrát zůstaly nevyužity.

Jak už bylo řečeno, školka byla přestavěna z bývalé kuželny. Sportovci dostaly novou halu vedle fotbalového hřiště na Jiskře a kuželna se proměnila na prostory se dvěma třídami, které pojmou celkem 37 dětí. „Nyní tak Poděbrady mají 10 školek, ve kterých je 24 tříd a 561 dětí," konstatovala ředitelka poděbradských školek Marie Taussigová.

Úpravy na budově nové školky vyšly na necelých 
7 milionů korun, z nichž část peněz na zateplení pokryla dotace.