Letos se má na svém místě objevit nejpozději 30. dubna. Původně měl hudební altán stát v parku už v létě roku 2016. Jenže se tehdy se objevily první komplikace. Proti jeho stavbě se odvolal jeden ze sousedů žijící u lázeňského parku.

Jak vysvětlil tehdejší poděbradský starosta Ladislav Langr, soused se odvolal proto, že ho hudba ruší na zahradě. To bylo podle něho paradoxní, protože město chtělo od počátku altánem jen nahradit nevzhlednou mobilní hudební scénu stojící vedle kongresového centra. „Hudba tam stejně hraje,“ poznamenal tedy starosta Langr. Středočeský kraj, ke kterému bylo odvolání podáno, stížnost zamítl.

Pak bylo stanoveno ještě několik dalších termínů, ovšem na náhradu pódia si místní museli počkat až do letoška. Celá konstrukce bude zakotvena na čtyřech betonových patkách, které musí být připraveny do 20. dubna. Současně s pódiem budou dodána také čtyři závěsná zařízení, manuálně ovladatelná, pro možnost instalace reproduktorů, světel a bannerů.

Konstrukce pódia vyroste každý rok v dubnu

Technické parametry pódia popsal server Hlas Poděbrad. Povrch pódia bude protiskluzový a voděvzdorný. Střecha bude oblouková, oboustranně krytá pogumovanou plachtou. Boky jeviště budou vykryty speciální síťovinou barvy černé nebo stříbrné. Zadní hrana a boční strany do délky 4 metrů budou vybaveny zábradlím o výšce 1 metr. Pódium bude zhruba metr nad zemí, přístup bude zajištěn po 2 hliníkových schodech o šíři 1 metr.

Mobilní pódium bude každoročně na místo instalováno v průběhu dubna. Až do října bude ponecháno všem vlivům, jako je počasí, lidský faktor, účinkující nebo diváci, a to bez speciální bariéry, načež dojde k jeho demontáži a uskladnění v prostorách města.

V lázeňském parku vedle Kongresového centra se každoročně v sezóně koná řada akcí a koncertů. Na pódiu pravidelně pořádá své hudební akce Český rozhlas Region. Konají se na něm Swingové dny, loni jej využili i pořadatelé České miss k propagační akci. Hotelová škola jej využila k oslavě svých narozenin, při níž se konala například i soutěž jedlíků. A v neposlední řadě je pódium využito při řadě odpočinkových koncertů v rámci lázeňské sezóny.