RE – USE centrum je místem, kde se přijímají a také vydávají věci, které v jedné domácnosti už posloužily, ale je škoda je vyhodit, když mohou posloužit ještě někomu jinému. Centrum sídlí ve sběrném dvoře. Přijímá a vydává židle, stolky, skříňky, křesla, dřevěné, plastové postele či zahradní nábytek. Z vybavení domácnosti zájemci objeví knihy, keramické, skleněné nádobí, hrnce, plechy na pečení, talíře a příbory.

Donést a odnést je možné i obrazy, rámy, vázy, květináče. Ze sportovního vybavení přijímají kola, lyže i koloběžky. A ze zahradního vybavení disponují kbelíky, zahradním náčiním, dekoracemi nebo přepravkami. Naopak zbytečné je nosit čalouněný nábytek, matrace, pohovky, peřiny a deky, obuv, oblečení, domácí elektroniku, elektrozařízení, zvířecí pelechy a hračky i stavební materiály.

Kostelní Lhota na Nymbursku je vítězem středočeského kola soutěže Vesnice roku 2022.
Vesnice roku. Podívejte se, jak si v Kostelní Lhotě užili krajské zlato

Jedná se o jednoduchý způsob, jak darovat funkční věci dál. „Věci tak neskončí na skládce, naopak je možné vrátit je do oběhu předáním do RE – USE centra,“ uvedla mluvčí radnice Eva Hrušková. Zdarma nebo za symbolickou cenu si lze výše vyjmenované věci vyzvednout od srpna každou středu od 16 do 20 hodin.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.