V pondělí otvírá své brány nová soukromá základní škola s názvem Jedna radost, kterou založil společně se svou ženou Lenkou a další kolegyní Magdou Málkovou bývalý ředitel Základní školy T.G. Masaryka v Poděbradech Jindřich Monček. Podle jeho informací zasedne do lavic této školy kolem osmdesáti dětí.

Některé z nich ale přecházejí i ze dvou poděbradských škol. Základní škola Václava Havla přijde jen o malé množství svých žáků. „Pan ředitel mi poslal seznam a z naší školy přejde celkem pět žáků," měl v pátek jasno ředitel školy Vlastimil Špinka.

Zato ředitelka Základní školy T.G.M. Miriam Piskačová ještě v pátek Nymburskému deníku oznámila, že přesné počty žáků, kteří odešli do nové školy, bude vědět až první školní den. „Není to moc dětí. Určitě ne tolik, aby nám to mohlo způsobit nějaké problémy," řekla ředitelka s tím, že sice oficiální cestou seznamy od Jindřicha Mončeka dostala, ale do 31. srpna byli žáci evidováni v ZŠ T.G. Masaryka a mnoho rodičů se prý ještě na poslední chvíli rozmýšlelo.

Lenka Mončeková, jedna ze tří zástupců právnické osoby, která je zřizovatelem nové školy, v sobotu potvrdila, že nová soukromá škola má závazné smlouvy i s rodiči dětí ze školy T.G.M. „Je jich kolem šedesátky. Už v červnu jsme paní ředitelce posílali počty dětí v ročníku podle přihlášek," potvrdila Mončeková. Do nové školy, která bude sídlit 
v ulici Na Hrázi, budou chodit i děti z okolních obcí.