Příští pátek 
5. června. To je konečné datum, do kdy mohou obyvatelé Nymburka ovlivnit svým hlasováním budoucí podobu centra města, tedy náměstí Přemyslovců.

Zatím jich stovky hlasují na internetu, kde lze nalézt anketu hned na úvodní oficiální stránce města Nymburk a využít lze i facebookových stránek města.

Obyvatelé využívají i možnost vhození papírového lístku do žluté krabice. Papírové hlasování je možné v Obecním domě a Panoramě. Sběrná místa jsou ještě v Městské knihovně Nymburk a ve foyer radnice, popř. Turistickém informačním centru. Krabice jsou označeny D21. To symbolizuje Demokracii 2.1, novou mobilní aplikaci, v níž lze přidělit více kladných, a dokonce i záporných hlasů. Lze zakřížkovat až 5 návrhů ze 17 celkově prezentovaných podob nymburského náměstí a udělit 2 záporné hlasy. Ideové studie byly vytvořeny v rámci architektonické soutěže o Cenu Petra Parléře.

Mezi hlasujícími jsou 
i mladší dvaceti let, malé procento nad šedesát let. Podle průběžných výsledků se více než polovina on-line hlasujících považuje za pěší, druhá polovina se dělí mezi cyklisty a řidiče s malou převahou cyklistů. Naprosté většině hlasujících přes internet, kteří dokončili hlasování, toto trvalo do tří minut.

Podle místostarosty Pavla Fojtíka je dobrou zprávou, že prostřednictvím internetu 
a mobilní aplikace se do hlasování zapojilo slušné množství mladých lidí. „Velmi příjemné je zjištění, že díky mobilní aplikaci se do diskuse 
o náměstí zapojili ve větší míře mladí lidé, více než třetina hlasujících je ve věku do třiceti let. Doufám, že se zapojí ještě více občanů, kterým není lhostejné budoucí řešení náměstí Přemyslovců. Čím více respondentů budeme mít, tím větší výpovědní hodnotu bude hlasování mít," uvedl místostarosta Pavel Fojtík.

Radnice průběžné výsledky nezveřejňuje, aby neovlivnila případné další hlasující. Hlasování bude uzavřeno v pátek 5. června. V pondělí 8. června od 18 hodin je zvána veřejnost k vyhlášení výsledků, prezentaci architektonických návrhů náměstí Přemyslovců a diskusi do malého sálu Obecního domu.