Novinka je rozdělena do tří částí. V té první - Lidé z filmu, divadla a televize, vzpomíná řada umělců na natáčení známých hrabalovských filmů.

Podobně vyprávějí tvůrci dlouhé řady spisovatelových divadelních inscenací. Své vyznání Hrabalovi vyjádřili ve druhé části Lidé z výtvarného a literárního světa také spisovatelé Radko Pytlík a Jan Řehounek, sochař Aleš Hnízdil, publicista Tomáš Mazal, grafik Vladimír Suchánek, spisovatelka Zuzana Maléřová, básník Jiří Teper, malířka Emma Srncová a další. Autor připomíná, že existuje několik verzí povídek Slavnosti sněženek. Dále také vysvětluje, co znázorňuje náhrobek Hrabalovy rodiny a proč milují jeho knihy čtenáři v Maďarsku.

„Ve třetí části Lidé z Hrabalova okolí najdou čtenáři zpovědi několika jeho přátel a sousedů z Kerska, ale také lidí z blízkého či vzdálenějšího okolí. Zážitky veselé i smutné vypráví například hudebník Michal Pavlíček, vnuk Jaroslava Haška Richard, historička Jana Hrabětová, ředitel Postřižinského pivovaru Pavel Benák a další. Víte, jak vznikl slogan Zahrádkáři Kersku? A co víte o celoživotním Hrabalově příteli - básníku a violoncellistovi Národního divadla v Praze - Karlu Maryskovi? Pro milovníky díla Bohumila Hrabala jsem toho nasbíral ještě daleko více,“ uvedl Bronislav Kuba.

Lesní ateliér připravuje v Kersku křest a setkání osobností, které svými vzpomínkami do knihy přispěly.

Čtenáři, které toto téma zajímá, ji mohou zakoupit už nyní v Kersku nebo objednat na adrese: www.lesniatelierkuba.cz/e-shop/