Linka 540 Poděbrady – Pátek – Záhornice jede po nové trase. Přestupní bod na linku 541 se přesunul z Netřebic do Úmyslovic, ve zrušené části trasy byla nahrazena linkou 541. Změna přineslo zrychlení spojení do Poděbrad pro Dymokury, Chotěšice a Záhornice s možným přestupem do Nymburka. Zároveň se zlepšila návaznost linky na vlaky v Poděbradech. Nově se zařadil noční spoj z Poděbrad po 20. hodině.

Lepší návaznost spojů

Linka 541 z Nymburka přes Úmyslovice a Městec Králové do Dlouhopolska má rovněž novou trasu s novým přestupním bodem v Úmyslovicích. Ve zrušené části je nahrazena přesměrovanými linkami 540 (v úseku Netřebice – Dymokury), 542 (Dymokury – Rožďalovice) a 463 (Rožďalovice – Hasina). „Došlo ke zlepšení návaznosti na vlaky v Nymburce. Čerstvě jezdí noční spoj po 20. hodině z Nymburka do Městce Králové,“ uvedl ředitel OAD Kolín Martin Pípal.

Novou trasu má i linka 542 Poděbrady – Dymokury – Rožďalovice, kterou ve zrušené části nahradila přesměrovaná linka 540.Linka navazuje na vlaky v Poděbradech i v pracovní dny. Spoje z Dymokur do Rožďalovic jezdí v pracovní dny i o prázdninách ve dvouhodinovém intervalu. „Úprava linky reaguje na požadavky obce Dymokury a cestujících, kterým chybělo spojení směrem na Černou Horu a Svídnici,“ vysvětlil Pípal.

Do nových zastávek

K menším změnám došlo i u dalších linek, některé spoje se prodloužily a zajíždějí do nových zastávek.Na lince 543 zajíždí vybraný pár spojů do obce Sány. Zlepší se tak spojení do školy v Libici nad Cidlinou. Další vybrané spoje jedou v Poděbradech až ke škole. Na linku 598 nyl přidán víkendový ranní pár spojů na trase Poděbrady – Městec Králové.