„Je to o strach tady bydlet. Auta tu přes omezení na 30 kilometrů v hodině lítají devadesátkou, jezdí tu denně desítky kamionů s pískem a minulý čtvrtek mi auto po několika nárazech udělalo do domu díru!“

Zoufalým stěžujícím si je Michel Chailazov, který v ulici dlouhodobě žije. Podle něj radnice ani policie nedokázaly zajistit místním lidem alespoň trochu klidné bydlení. „Značka s třicítkou tu je, ale nikdo ji nedodržuje. V životě tady nebyl policajt, který by měřil rychlost,“ krčí rameny nešťastný Chailazov.
To by se však podle místostarosty Zdeňka Vocáska mělo v dohledné době změnit. „Hovořil jsem o tom se šéfem dopravního inspektorátu panem Ulrichem, který slíbil, že se brzy radar v ulici objeví. Podle výsledků měření rychlosti pak budou následovat případné další kroky,“ řekl Vocásek.

Další sousedé si stěžují nejen na rychlost projíždějících aut, ale také na jejich četnost a váhu. „Už několikrát se tu propadla silnice. Ta to pod takovým náporem kamionů s pískem nemůže vydržet. A taky nám praskají domy, které tu stojí už od roku 1907,“ vypočítává Josef Jansta.

A neúnosná přijde situace i dalšímu obyvateli Máchovky, Jaroslavu Pencovi. „Parkuju u chodníku se svým Renaultem Scénic. Už dvakrát mi ho nabourali. Jezdí tu jako blázni,“ konstatoval Penc.

I tomu by však měl být v dohledné době konec. „Město je před podpisem smlouvy s Českými drahami, od nichž vykoupímesousední pozemkyuhelných skladů a silnice by měla být přeložena blíže ke kolejím. Tak, aby vedla přímo k závorám ve směru na sídliště,“ řekl místostarosta Vocásek.

Kdy by silnice vzdálená od domů měla začít fungovat však zatím není dané.

Obyvatelé Máchovy ulice však poukazují, že o podobném řešení se mluví už nejméně 10 let a stále se nic neděje. „Už jsme si stěžovali na úřadě, dokonce jsme sepsali i petici a pořád se nic neděje. Všichni zatím jen slibovali. Dokud se tady opravdu nestane neštěstí a auto někoho nezabije, tak se nic dít nebude,“ je skeptický vůči slibům radnice Chailazov.