V měsíci červnu se nezaměstnanost nenavýšila. Zůstala pod deseti procenty. Na úřadech práce v regionu se přihlásilo 453 nových uchazečů, ve stejném období bylo z evidence vyřazeno 447 lidí. Podnik ŽOS koupila firma Legios, která chce do konce roku přijmout až 150 zaměstnanců.

S prodejem ŽOS a prognózou přijímání lidí, by došlo po delší době k razantnímu nárůstu zaměstnanců pod jednu střechu. „V současnosti má závod ŽOS Nymburk asi 150 zaměstnanců. Tento počet se do konce roku minimálně zdvojnásobí,“ uvedl generální ředitel Legiosu Radek Rybáček.

V plném proudu jsou sezónní práce v zemědělství a stavebnictví. „Firmy podnikají pravidelné nábory na pole, ale setkávají se s malým počtem oslovených, kteří práci přijmou. Pokud ovšem odmítnou a nemají k tomu pádný důvod, jsou z evidence vyřazeni,“ řekl Pavel Krpálek z nymburského úřadu práce s tím, že nabízí těmto klientům práci v jejich spádové oblasti.

Podle Krpálka má před další zakázkou firma Changhong v severní průmyslové zóně v Nymburce, která bude najímat zhruba 60 brigádníků.
Na úřadu práce je již také poptávka po řídící funkci supermarketu TESCO, které má teprve stát v Poděbradech.

„V červnu pracovala v Poděbradech v technických službách skupina Romů na čištění ulic, dobře fungují i další veřejně prospěšné práce v obcích,“ potvrdil Krpálek.

Na Nymbursku byla nejvšší nezaměstnanost v červnu v Chotěšicích a nejmenší v Přerově nad Labem.