Na Nymbursku bylo v březnu 3 096 nezaměstnaných, z toho 1 707 žen. Oproti únorovým statistikám jde o pokles, ale jen minimální. Na konci února totiž Úřad Práce evidoval v regionu 3 245 lidí bez práce.

Nezaměstnanost na okrese v březnu dosahovala 4,3 procenta. Nejméně nezaměstnaných dlouhodobě hlásí okresy Praha-východ a Praha-západ, kde bylo na konci března 1,5, respektive 1,6 procenta. Naopak nejvyšší nezaměstnanost byla k 31. březnu v okresech Mělník (4,6 %) a Kladno, Kolín a Příbram (4,4 %).

„Co se týká nezaměstnanosti dle okresů, tak zatímco v okolí Prahy atakuje nezaměstnanost nulové hodnoty, obtížnější je situace na Mělnicku a také na Příbramsku. I to byl jeden z důvodů, proč jsme pro sídlo detašovaného pracoviště Úřadu práce, které má pomoci přetížené Praze urychlit vyřizování sociálních dávek, zvolili Příbram,“ vysvětluje Martina Beránková, ředitelka Krajské pobočky Úřadu práce v Příbrami.

Procentuální podíl 4,3 na Nymbursku je nad krajským průměrem. Ten v březnu dosahoval 3,2 procenta. Uchazečů o zaměstnání evidoval Úřad práce v celém kraji 32 220, z tohoto počtu bylo 29 484 dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku 15-64 let.

Na Nymbursku bylo v březnu 3096 uchazečů o práci. Vybírat mohli z 2987 volných pracovních míst.

close Nezaměstnanost v březnu info Zdroj: Úřad práce ČR zoom_in Nezaměstnanost v březnu