Všemi pády skloňovaná výzva Děkujeme, odcházíme není podle mluvčího Tomáše Cikrta příčinou odchodu lékařů z nymburské nemocnice. Ti, co odešli na konci loňského roku, byli téměř všichni nahrazeni.

„Z nymburské nemocnice odešlo ke konci roku sedm lékařů. Pokud jednotlivci odcházejí, hledáme plnohodnotné náhrady, zatím se je vždy podařilo najít.
Jsem přesvědčen, že výzva Děkujeme, odcházíme, paradoxně povede k redukci lékařských míst v nemocnicích a uvolnění trhu práce. V budoucnosti už nebude problém sehnat žádného lékaře a opouštět perspektivní nemocnici jako je ta v Nymburce bude krajně nevýhodné,“ řekl mluvčí nymburské nemocnice Cikrt.

Až možná zděšení mohla vyvolat zpráva, že z chirurgického oddělení odchází celkem 5 lékářů, zde velmi etablovaných. Jednalo se například o Vladimíra Marka nebo Jiřího Markytána. Podařilo se sehnat primáři chirurgie, Jaroslavu Vernerovi, patřičnou náhradu?

„Na oddělení pracuje 5 nových lékařů a jedna lékařka na půl úvazku. Lékaři, kteří odešli, vyrostli pouze v nymburské nemocnici.

Noví lékaři jsou z několika chirurgických klinik. Jedním z nich je například primář traumatologie v motolské nemocnici. Přišli lékaři ze špičkových nemocnic z Rakovníka a Jablonce. Tento nový tým je lepší, erudovanější,“ dodal Verner.