Šílenství, destrukce a demagogie. Na druhé straně názory, že horší, než za předchozí vlády hejtmana Bendla to být nemůže. Tak radikálně rozdělují veřejnost první kroky nového středočeského hejtmana Davida Ratha v oblasti zdravotnictví. Co bude za jeho vlády se dvěma nemocnicemi na Nymbursku?

Relativně jednodušší pozici má v tomto směru nemocnice v Městci Králové. Ta je sice akciovou společností, proti kterým sociální demokracie brojí, ovšem jejím stoprocentním vlastníkem je město. Navíc má punc jedné z nejúspěšnějších nemocnic v republice. „Myslím, že pan Rath nám do fungování nemocnice příliš hovořit nemůže. V současné době je naše nemocnice stabilizovaná a v nejbližší době nechystáme žádné radikální změny. Peníze chceme získávat prostřednictvím dotací například z EU, případným navýšením základního jmění,“ řekl starosta Milan Pavlík.

Více je v tomto směru „na ráně“ nymburská nemocnice. Její nový ředitel Luboš Zimola se však špatných zpráv neobává. „Horší než za minulé vlády to být nemůže. Naopak očekáváme větší zrovnoprávnění nemocnic v kraji, což by nám mělo přinést částečné výhody,“ uvedl Zimola.

Cíle obou nemocnic zůstávají neměnné: fungovat dále a poskytovat pacientům čím dál lepší služby.