Na nabídku kraje převzít pod svá křídla nemocnici v Nymburce, řekli představitelé města jasné ne. Poslední schůzka se konala před pár týdny a pro kraj je podle mluvčí Berill Maschekové celá věc uzavřená. „Nymburští zastupitelé definitivně rozhodli, že s převodem nymburské nemocnice pod kraj nesouhlasí,“ řekla Mascheková Deníku.

Podle starosty Ladislava Kutíka však celá věc ještě uzavřená není. Radnice s převodem nemocnice skutečně nesouhlasí, zatím však starosta nemá v ruce nic oficiálního. „Za podmínek, které nám kraj nabídl, jsme převod nemohli přijmout,“ dodal Kutík s tím, že nabídka kraje činila okolo 87 milionů korun.

To je ovšem mnohonásobně méně, než za tři roky, kdy nymburská nemocnice patří městu, radnice do nemocnice investovala.

87 milionů korun byla jen kupní cena, za kterou nemocnici město získalo. Dalších dvacet milionů chce radnice investovat do nového stravovacího zařízení. Navíc Nymburk z rozpočtu města splácí milionové dluhy, se kterými nemocnici koupil.

Už dříve starosta Kutík řekl, že o nabídce kraje by se dalo uvažovat, pokud by nabídnutá cena byla tak 160 milionů. Právě tolik prý město nemocnice stojí.