Kde si to pacienti nejvíce v Čechách pochvalují? Už druhým rokem v městecké nemocnici. Ta byla totiž v úterý večer v Ostravě vyhlášena jako vítězka v žebříčku spokojenosti pacientů za uplynulý rok. Obhájila tak své prvenství z loňska.

Žebříčky hodnotící nemocnice v celé republice zveřejňuje a vítěze vyhlašuje HealtCare Institute. „Vzhledem k umístění v předchozích letech je evidentní, že pacienti jsou v této nemocnici opravdu dlouhodobě spokojení,“ konstatoval Daniel Vavřina ze společnost HealtCare.

Narážel tak na fakt, že stejnou kategorii, tedy oblíbenost pacientů mezi nemocnicemi registrovanými jako obchodní společnost, už městecká nemocnice vyhrála loni. Předloni v prvním ročníku skončila na třetím místě.

Ředitelka nemocnice Renáta Petrová má samozřejmě z úspěchu radost. „Jsme rádi, že jsme si udrželi nastavenou laťku. Zároveň je to pro nás závazek, jak dále služby pacientům rozšiřovat. Už v lednu budeme instalovat nový moderní rentgen,“ poznamenala Petrová.

Radost z opakovaného úspěchu má i starosta Městce Milan Pavlík. Vždyť nemocnice je akciovou společností, jejíž jediným akcionářem je zatím město. „Musím znovu všem poděkovat, je to báječný úspěch. Je jasné, že obhajoba je vždy těžší než ojedinělý úspěch,“ řekl Pavlík.

S vítězstvím je spojena i finanční odměna 50 tisíc korun. „Zatím jsme neměli čas přemýšlet, jak a kam přesně tuto částku investovat. Ale je jasné, že v rozpočtu nemocnice se neztratí,“ uvedla Petrová.

Žebříček absolutní úspěšnosti nemocnic je složen z dalších dvou hodnocení. Kromě oblíbenosti u pacientů je to také hospodaření nemocnice, ve kterém Městečtí skončili na čtvrtém místě.

Poslední kategorií byla oblíbenost u zaměstnanců nemocnice, kde se městecká nemocnice neumístila. „Možná je to tím, že sestry na služebnách nemají volný přístup k internetu a já jsem samozřejmě nikoho nepřesvědčovala, aby hlasoval. Ale jinak si myslím, že personál u nás je ohodnocen lépe, než v jiných zařízeních v okolí, a je tedy spokojený,“ myslí si ředitelka.

V poslední kategorii se městecká nemocnice neumístila, neobjevila se tudíž ani v absolutním hodnocení nemocnic. „Věřím, že i v této kategorii se za rok městecká nemocnice zapojí aktivněji a dostane se do žebříčku těch absolutně nejúspěšnějších nemocnic,“ doplnil za organizátory Daniel Vavřina.