Jednatelka Nela Gvoždiaková chce společně s městem najít místo, kde by se mohlo hromadné antigenní testování co nejdříve rozjet. Zároveň s tím ale potřebuje také zajistit potřebný personál. „Budeme hledat vhodné větší místo, kde by k testování mohlo docházet. Také nám pomůže to, že od úterý se začíná testovat v Poděbradech a od 15. března se testování rozjede i v Lysé nad Labem a Milovicích,“ sdělila.

Poptávka místních je však obrovská a nemocnice podle jednatelky nemůže vyčleňovat další kapacity svých zdravotníků, kteří jsou zapotřebí u lůžek vzhledem k mimořádně špatné situaci završené pátečním vyhlášením stavu hromadného postižení osob.

„Hledáme externí zdravotní sestry a administrativní pracovníky, kteří by nám pomohli v nových prostorách mimo areál nemocnice rozjet velkokapacitní antigenní odběrové místo,“ potvrdila mluvčí nemocnice Aneta Šenová.

Administrativní pracovníci by mohli pracovat na dohodu a je potřeba docházet pravidelně nebo každý den 4 nebo 8 hodin denně. „Není v našich možnostech nestále zaučovat a nastavovat systém pro nové a nové pracovníky. U sester tato podmínka neplatí,“ doplnila mluvčí.

Zájemci se mají ozvat přímo jednatelce na mail gvozdiakova.nela@nemnbk.cz.