Budoucí maminky dostanou možnost pobývat před zásadní životní událostí v prostředí, které bude prakticky úplně domácí. „Začali jsme na půdě pavilonu B stavět tři podkrovní rodinné apartmány. Takové bytečky pro nastávající maminku a její nejbližší,“ přiblížila prostory mluvčí nemocnice Michaela Prchlíková. Vizualizaci jednoho z bytů si mohou čtenáři prohlédnout v galerii za textem.

Nymburská porodnice po měsíční rekonstrukci začala znovu přijímat rodičky v pátek 1. prosince.
Porodnice jako nová. Podívejte se na komfort v nových porodních pokojích

Nymburská porodnice se prezentuje jako rodinná a přátelská, zároveň však využívající moderní technologie. „Chceme také posílit náš tým o porodní asistentky nebo všeobecné sestry, které by rády pracovaly v takových úžasných prostorech a rozvíjeli péči o naše pacientky a rodičky. Jsme rodinná porodnice a gynekologie, která se snaží postupně rozvíjet naše služby tak, aby se u nás nastávající maminky cítili bezpečně a jako doma,“ doplnila Prchlíková.

Nymburská porodnice po měsíční rekonstrukci začala znovu přijímat rodičky v pátek 1. prosince.Zdroj: Deník/Miroslav S. JilemnickýCelé oddělení bylo v listopadu zavřené a maminky musely rodit jinde. Během čtyř týdnů však stihla firma ve spolupráci s designovým studiem proměnit společné prostory a pokoje nevídaným způsobem. Přibyla řada nových technologií, úplně nové porodnické pokoje s komfortem i pro doprovod. Po rekonstrukci může porodnice nabídnout více lůžek než dříve. A tento počet se po dostavbě podkrovních apartmánů ještě navýší.