Hodnotící kritéria jsou velmi přesně nastavená a výsledek se vypočítává z vyplněných dotazníků. O to větší radost má vedení z toho, že se mu daří napravovat pošramocenou pověst nemocnice z minulých dob. Slova díků tak směřují ke zdravotníkům i dalším zaměstnancům. „Moc děkujeme všem našim zaměstnancům a vězte, že se budeme snažit dál, abyste u nás byli čím dál spokojenější. Samozřejmě se také budeme dál snažit, abychom nezklamali naše pacienty. Máme spoustu práce před sebou,“ řekla jednatelka nemocnice Nela Kvačková.

Zkušenosti pacientů

Pod zveřejněným příspěvkem o získání dvojího ocenění pro nymburskou nemocnici se objevila řada komentářů. Drtivá většina jsou gratulanti, přičemž někteří přidávají i svoji vlastní zkušenost. Pouze jedna žena si postěžovala na dlouhou čekací dobu, kterou zažila v bolestech letos v létě u interní ambulance. Vedení nemocnice na příspěvek reagovalo tak, že stížnost prošetří. Ostatní diskutující si služby nemocnice pochvalovali, zazněla i slova hrdosti.

„Moje manželka prodělala několik zákroků a vždy naprostá spokojenost. Moje maminka (84 let) letos komplikovanou zlomeninu kotníku. Operoval ji primář Panáček a pooperační péče chirurgie byla vzhledem k péči jinde nadstandardní. Dnes maminka opět chodí a vrátila se do života. Lze jen poděkovat za vaši práci,“ napsal Jaroslav Kočí. „Také se přidávám ke gratulaci, byla jsem nedávno v ambulanci interny a velká spokojenost,“ přidala se Zdeňka Medřická. „Byla jsem hospitalizována na chirurgickém oddělení, musím podotknout, že jsem byla velice mile překvapena péči personálu i změnou prostředí. Gratuluji,“ uvedla Marcela Bezuchová.

Měřítko kvality

Projekt Nejlepší nemocnice 2023 se uskutečnil od 1. února do 31. srpna. V rámci tohoto porovnávání bylo osloveno 148 nemocnic s akutními lůžky z celé České republiky. Cílem bylo sestavit žebříček nemocnic dle míry bezpečnosti a také spokojenosti pacientů a zaměstnanců. Vyhodnocení projektu probíhá za pomoci strukturovaných postupů vycházejících z metodiky pro měření výkonnosti organizací. „Výstupy tohoto projektu poskytujeme zpětně manažerům nemocnic, aby mohli snadněji pracovat na zkvalitnění zdravotní péče v České republice,“ uvedl Daniel Vavřina, zakladatel organizace HealthCare Institute.

close Otevření nových prostor v nymburské nemocnici, 20. listopadu 2023 info Zdroj: Deník/Miroslav S. Jilemnický zoom_in V roce 2023 se do průzkumu zapojilo téměř 129 tisíc respondentů z celé republiky. Absolutním vítězem v celostátním měřítku se stala nemocnice Agel v Třinci – Podlesí. V rámci celostátního hodnotícího projektu byly nemocnice komplexně hodnoceny ve čtyřech klíčových oblastech - Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů, bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů, bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic a finanční zdraví nemocnic.