Konkrétně se jedná o šest nových novorozeneckých lůžek, infuzní dávkovače, monitory a také novou kojeneckou váhou. Dary převzaly zástupci porodnice před několika dny z rukou ředitelky Nadace Kapka naděje Dity Loudilové, a také obchodního partnera, kterým je v tomto případě firma Shell. Ta věnovala peníze na nákup zmíněných přístrojů.

Radost z nových a potřebných věcí má jednatelka nemocnice Nela Kvačková. „Vážíme si několikaleté podpory a těšíme se na další spolupráci. Převzetí tohoto daru od Nadačního fondu Kapky naděje do naší porodnice je po předchozích rekonstrukcích a výstavbě nových rodinných podkrovních apartmánů dalším důležitým krokem ve snaze zlepšit péči o maminky a nové přírůstky v naší nemocnici,“ řekla Kvačková.

Dlouholetou spolupráci s Nadací Kapka naděje připomněla i zástupkyně firmy Shell. „S Nadačním fondem Kapka naděje spolupracujeme již 20 let. Za tu dobu jsme pomohli různým zdravotnickým zařízením po celé České republice. Z takových předání potřebného vybavení máme velkou radost, protože jsou hmatatelným výsledkem spolupráce,“ konstatovala Jana Voštinárová, ředitelka korporátní komunikace Shell.

Další spolupráci s nymburskou nemocnicí už vyhlížela ředitelka Nadace. „Já jsem moc ráda a je mi velkou ctí, že jménem celého Nadačního fondu vám můžeme předat nejen finanční prostředky, ale už zrealizovaný nákup dětských minilůžek, monitorů a dětské váhy, což je takovou krásnou tečkou za letošní spoluprací. Já věřím, že to zdaleka není poslední spolupráce, která nás v následujících chvílích čeká,“ uvedla ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje Dita Loudilová.