Výhřevné lůžko bude umístěno na operačních sálech, protože se používá po císařském řezu a slouží k prvnímu ošetření novorozence po porodu. Převzal jej primář gynekologicko – porodnického oddělení Dušan Kolařík. „Díky němu se naše péče o novorozence posune o kousek dál a my jsme tomu rádi, protože snaha zlepšovat se v medicíně nikdy nekončí. Proto si daru od Kapky naděje velmi vážíme a děkujeme za něj,“ řekl Kolařík.

Nemocnice dostal od Kapky naděje vyhřívané lůžko.Zdroj: archiv nemocniceSvědky předání se kromě miminek narozených v uplynulých dnech a jejich maminek stali také basketbalisté z týmu Basketball Nymburk, kteří s Kapkou naděje spolupracují.

S Nemocnicí Nymburk navázal Nadační fond Kapka naděje spolupráci v již roce 2011. „Kapka naděje již pořídila do nymburské nemocnice přístroje a vybavení za více než 1 milion korun,“ uvedl ředitel nadačního fondu Jan Fischer.

Nadační fond Kapka naděje za 19 let svého působení financoval nákup více než 500 lékařských přístrojů, podílel se na více než 200 projektech v oblasti psychosociální péče a podpořil 3 vědecké výzkumy v oboru hematologie a onkologie. Celkově tak Nadační fond Kapka naděje pomohl částkou více než 200 milionů korun. Do nymburské nemocnice už pořídil například ultrazvukový inhalátor, vyšetřovací led lampu, inkubátor, či přístroj na měření žloutenky u novorozenců.