Bouřlivou reakci vyvolal dopis, který koncem minulého týdne odeslalo radním jedenáct zastupitelů. Ti poukazovali na to, že pro nemocnici by bylo nejlepší, kdyby ji provozovalo samo město, místo zdlouhavého hledání nového provozovatele.

„Jsme přesvědčeni o tom, že postup provozování nemocnice městem je reálný, a že při spojení sil všech subjektů v zastupitelstvu je možné do budoucna nemocnici úspěšně provozovat,“ píší zastupitelé radním v dopise. Zároveň radní města vyzvali, aby připravili pro jednání prosincového zastupitelstva scénář pro provozování nemocnice městem, který bude možné použít v případě, že se radě do jednání zastupitelstva nepodaří žádného zájemce najít.

Vedení města v čele se starostou se to dotklo. Dnes na to reagovalo tiskovou konferencí. „Naštvali mě. Všichni, kteří se pod dopis podepsali, nějakým způsobem figurují ve vedení akciovky,“ poukazoval starosta Ladislav Kutík na fakt, že vlastníkem nemocnice je akciová společnost, kterou právě k tomuto účelu město založilo. „Ať si nemocnici klidně provozují sami, ale ne na město,“ rozčiloval se starosta.

Podle zastupitele Pavla Fojtíka, který se pod dopis podepsal, však radní do dnešní doby na dopis nereagovali. „Ještě počkáme. Čekal jsem, že nás třeba pozvou na tiskovou konferenci, která se kvůli tomu dnes konala,“ podotkl.

Jak to tedy s nemocnicí vypadá? V současnosti nemocnici stále provozuje firma Aazar, která ovšem už odstoupila od smlouvy. Město hledá nového provozovatele. „Jednám s jedním vážným zájemcem, s dalším mám schůzku zítra,“ řekl starosta.

Radnice by chtěla problém provozování nemocnice vyřešit do konce roku. „Pokud se to nepodaří, tak do konce ledna,“ dodal starosta. Ten sám také přiznal, že problémy s nemocnicí očekával. „Ale nemyslel jsem si, že přijdou tak brzy.“