Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Atmosféra v nymburské nemocnici? Klid před bouří

Nymburk -Nymburská nemocnice je v očekávání. Město ji má začít provozovat. Zůstane na postu ředitele oblíbený Luboš Zimola?

1.3.2011 24
SDÍLEJ:

Nemocnice v NymburceFoto: Deník/Lukáš Trejbal

Klid před bouří. Tak by se dalo pojmenovat aktuální ovzduší v nymburské nemocnici.

Město vyslalo do nemocnice ekonoma, který zjišťoval, jak na tom nemocnice je. Od pátku je na místě i účetní, která nahlédne do samotného účetnictví nemocnice.

„Ta provede hloubkový audit nemocnice. Město bude konečně vědět, zda je nymburská nemocnice v plusu nebo v mínusu,“ řekl místostarosta Pavel Fojtík.

Podle místostarosty se shromažďují informace pro zastupitele, kteří určí, jak se bude postupovat dál. „Vypracujeme zprávu a pak zastupitelé rozhodnou. Chceme zjistit, který provoz je v pořádku, který zaostává,“ uvedl Fojtík.

Může se prý objevit i nějaký strategický partner, který by do toho šel s městem, respektive s akciovou společností, kterou město vlastní.

Ve vzduchu visí otazník i nad současným ředitelem Lubošem Zimolou. Zůstane ve funkci i nadále? „Chci i nadále pracovat v nemocnici, kde je dobrá pracovní atmosféra a kde se dělá dobrá medicína,“ vyjádřil se ředitel Zimola s tím, že na ředitelování nebazíruje.

Několik sester z nymburské nemocnice se vyjádřilo k její současné nepřehledné situaci. Město chce začít provozovat nemocnici v průběhu března po společnosti Martina Vojtíška Nemocnice Nymburk.

„Je to tu takové ticho před bouří. Nevíme, k nám se moc informací nedostane,“ řekla jedna ze sester.

Oslovené sestry se shodují na oblibě současného ředitele Luboše Zimoly a zároveň dvakrát nemusí chirurga Vladimíra Marka, který na konci loňského roku ode­šel do nemocnice v Kutné Hoře, podporované Středočeským krajem. O Markovi se mluví v souvislosti s tím, že by se měl do Nymburka vrátit.

„Líbilo by se nám, kdyby ředitel Zimola zůstal, máme ho rádi. Je to vizionář, myslí to s nemocnicí dobře. Má dobrou vůli postavit špitál na nohy. Doktor Marek nám nadává. Děsíme se jeho návratu. Vždycky, když se něco v nemocnici dělo k horšímu, utekl. Personál ho v oblibě nemá, pacienti naopak ano,“ uvedla jiná ze sester.

Vedení města se k výměně ředitele staví opatrně. „Pan Zimola není na programu dne. Nikam neodchází. Je možné, že vznikne například tříčlenné vedení nemocnice, kde Zimola zůstane ředitelem lékařské části. Ekonomickou část však musí vést někdo jiný,“ myslí si místostarosta Pavel Fojtík.

Ředitel Zimola nechce opouštět nemocnici. „Jsem tady 27 let, odcházet nehodlám, chci i nadále nemocnici pomáhat. Jsem loajální s jakýmkoliv vedením, které je rozumné. Neztotožňuji se ale s vedením, které tady kdysi naprosto nehájilo zájmy lékařů. V minulosti odcházely z nymburské nemocnice celé týmy,“ vrátil se nazpět ředitel Zimola.

Otázkou také zůstává, kam by se případně vrátil chirurg Marek, když po jeho odchodu a odchodu jeho kolegů primář chirurgie Jaroslav Verner doplnil tým na kompletní. „Mám dokonce šest nových lékařů. Pět z nich je zde na plný úvazek, jedna lékařka na půl úvazku. Čtyři lékaři mají druhou atestaci, dva mají akademický titul Kandidát věd. Z hlediska kvality a vzdělání je tým doplněný. V rezervě mám ještě další dva lékaře, kteří mi pravidelně volají, jestli se neuvolnilo místo,“ vyjádřil se nedávno primář chirurgie Jaroslav Verner.

K postupnému předávání nemocnice městu se vyjádřil také současný mluvčí nemocnice Tomáš Cikrt. „V současnosti probíhá audit, spolupráce běží bez problémů. K dalším výpovědím, pokud vím, nedochází. V nemocnici je klid. Dokonce dnes nastoupil nový primář Gynekologicko - porodnického oddělení, MUDr. Jindřich Koudela,“ vyslovil Cikrt.

Autor: Lukáš Trejbal

1.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 24
SDÍLEJ:
Žáci 1. C ZŠ Komenského Lysá nad Labem s třídní učitelkou Simeonou Betkovou.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Komenského Lysá nad Labem a ZŠ Hořátev

Z basketbalového utkání Ligy mistrů Nymburk  Aris Soluň (99:70)
16

FOTO: Nymburk složil reparát, zatočil s Arisem Soluň

Páteční Koncert pro Karolínku pomůže desetileté nemocné dívce z Oskořínka

Nymburk – V kině Sokol se už tento pátek uskuteční benefiční koncert na podporu desetileté Karolínky Hájkové z Oskořínka.

Lékaři na Nymbursku se ve středu připojí ke stávce

Nymbursko /ANKETA/ – Na středu plánují praktičtí lékaři i lékárny stávku, která má poukázat na přílišnou administrativu, některé kroky ministerstva a direktivní přístup při zavádění elektronických receptů.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Komenského Lysá nad Labem a ZŠ Hořátev

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Komenského Lysá nad Labem a ZŠ Hořátev.

ON-LINE: Ptejte se hokejisty Jana Stehlíka

Nymburk - Dalším hostem online rozhovoru bude hokejista Jan Stehlík. Jednatřicetiletý elitní útočník druholigového nymburského mužstva je střelec k pohledání. I v letošní sezoně pálí jako o život a v dosavadním průběhu sezony zaznamenal už dva hattricky. Navíc si tento borec vyzkoušel také souboje MMA v kleci. Muž s číslem 7 na dresu bude odpovídat na vaše dotazy ve středu od 14 do 15 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení