Tak to tu ještě nebylo! Dvě nuly svítí v kolonkách usmrceno a vážná zranění u statistiky nehodovosti na Nymbursku za červen.
Při 51 nehodách se lehce zranilo 30 lidí.

Pozoruhodná jsou také čísla za celé první pololetí. „Celkem se stalo 279 nehod. Loni jich za stejné období bylo 344. Letos tedy registrujeme o 65 nehod méně,“ uvedli policisté.

Potěšitelná je také nula v kolonce úmrtí. Prvních šest měsíců si naštěstí nevyžádalo na silnicích Nymburska žádnou oběť. Celkem je ovšem 20 těžce zraněných, což je ve srovnání s loňskem o osm více. Pravdou také je, že loni v první půli roku přišlo na silnicích o život sedm lidí.

Tradičně však v letních měsících přibývá řidičů, kteří se před jízdou napili alkoholu. „Tyto kontroly jsou v současné době jednou z našich priorit. Netolerujeme žádné množství alkoholu,“ uvedl už před časem policejní rada František Kuneš.

Bude zajímavé sledovat, zda relativně příznivá statistika nehodovosti vydrží i v prázdninových měsících, kdy nehod většinou přibývá. „Na silnice vyjíždějí i méně zkušení řidiči,“ odhalují příčinu zvýšeného počtu nehod policisté.

Kupodivu čisté konto mají zatím také motorkáři. Zatímco poslední dny byly v okolních regionech z tohoto pohledu kritické, Nymbursku se černé okamžiky zatím naštěstí vyhýbají.

Jeden neveselý primát však červen ve statistikách přece jen má. Je to zatím nejvyšší číslo, které určuje hmotnou škodu způsobenou při nehodách. Částka za červen se přiblížila magické hranici pěti milionů korun. „Konkrétně je to 4,889 milionu korun,“ upřesňují policisté.