Jako v prvním z měst na Nymbursku bylo dopočítáno v Městci Králové. Svoji pozici už podruhé naprosto suverénně obhájil dosvadní starosta Milan Pavlík (nez. za ČSSD), který získal celkem 770 preferenčních hlasů. Pro ilustraci, druhý nejvyšší počet hlasů získal jeho kolega ze stejné kandidátky Petr Lehký (420), na třetím místě pak skončil třetí mužý kandidátky Nezávislé "15" a ředitel místní základní školy Petr Novák (391).

Je tak nanejvýš pravděpodobné, že Milan pavlík zůstane starostou i příští volební období, které bude pro něj už třetí v této pozici. "Nečekal jsem takové vítězství. Jsem opravdu překvapen. Děkuji všem, kteří mi dali hlas a ocenili tak moji předchozí práci pro město," řekl pár minut po zveřejnění výsledků Pavlík. Městecké zastupitelstvo především vlivem nových zastupitelů za hnutí Proměstecko výrazně omladilo. "Za to jsme rád, je dobře, že se do takových pozicí dostanou mladší," komentoval to Pavlík. Podle jeho slov je předčasné hovořit o složení Rady města, nicméně k některým změnám prý dojde.

Jasno mají také ve Chlebích, kde několik týdnů před volbami vyplul na povrch skandál s půjčováním peněz z obecního rozpočtu. Starostu Libora Čížka to stálo pozici a v současných volbách už nekandidoval. Zvítězilo hnutí s názvem Chleby bez půjček kamarádům, jehož název reflektuje zmíněnou kauzu.

Sečteno i v městysech Kounice a Křinec

Sečteny už jsou hlasy také ve dvou městysech, Kounicích a Křinci. V obou nejvíce hlasů získali dosavadní starostové. Miroslava Sochorová za sdružení Spokojenost v obci v Kounicích získala od voličů 478 hlasů, Milan Moc (KSČM) získal od Křinečáků 304 hlasů.

V Pátku bodoval Luboš Vaněk ze Stanice pro zraněná zvířata

V Pátku volby přinesly příjemné překvapení v podobě vítězství vedoucího Záchranné stanice pro zraněné živočichy Luboše Vaňka. Dvojka na kandidátce Žijeme pro Pátek vyhrála s počtem hlasů 280, kdy těsně za ní o tři hlasy skončil současný starosta Jiří Bulušek. Změna ve vední obce prý ale nenastene. "Mám z toho velkou radost, moc děkuji všem, kteří mě podpořili, ale myslím, že v Pátku vše funguje dobře a starosta zůstane starostou, místostarosta místostarostou a já se budu nadále věnovat životnímu prostředí. Ve chvíli, kdy se rozjede stavba nové záchranné stanice u Poděbrad, se budu plně věnovat právě tomuto projektu a jak všichni vědí, zvířátka jsou u mě na prvním místě," řekl krátce po zveřejnění výsledku Vaněk a s úsměvem zvolal: "Společně za Pátek zelenější!" 

Svůj post uhájil bobnický starosta Vladimír Janoušek, který šel do kandidatury podle svých slov naposledy. A získal nejvyšší počet hlasů, celkem tři sta.

Změny ve vedení Dymkur

Velké změny ve vedení obce mají Dymokury. Z postu starosty vypadl Pavel Ambrož a ani místostarosta František Kuneš se do zastupitelstva nedostal. "Uznáváme volební výsledky a gratulujeme zvoleným zastupitelům," řekl na porážku František Kuneš.

I Milovice mají jasno

Spočítány jsou už i Milovice. První post a nejvíc hlasů od milovických voličů získalo hnutí ANO 2011, celkem 18,93 procenta, hned za ním na druhém místě je ODS se 17,42 procenta, TOP 09 získala 12,71 procenta. Njevíce preferenčních hlasů má na svém kontě dosavadní starosta Lukáš Pilc (ODS), který získal 725 hlasů. Pro srovnání: marcela Říhová (TOP 09) na druhém místě má 694 hlasů a lídr z vítězného ANO 2011 Milan Pour má na svém kontě 502 hlasů. Nejúspěšnějšího kandidáta ve městě Lukáš Pilce jsme se zeptali, jaké jsou jeho první pocity. "Na to, jaká proti mně byla za poslední měsíc vedená kampaň, jsem rád, že lidé vidí, co se tady dělá. Co se týká mého možného dalšího starostování, to je zatím velký otazník, protože vítězem voleb v Milovicích je hnutí ANO 2011. Bude záležet na jednáních, která zřejmě proběhnou ještě také mezi TOP 09 a KDU-ČSL," uvedl Lukáš Pilc na svůj preferenční úspěch.

V Poděbradech s jasnou převahou zvítězila Volba pro Poděbrady vedená stávajícím starostou ladislavem Langrem. Před druhým sdružením Naše Poděbrady zvítězila na plné čáře se 36,57 %. Prohru zažívají členové Poděbradského fóra, kteří se ani nedostali do zastupitelstva.

Změny se budou dít i v zastupitelstvu Sadské. Dlouholetá harcovnice, Cecilie Pajkrtová a její ODS získaly až třetí místo za Změnou pro Sadskou, kterou vede někdejší televizní moderátorka Eva Jurinová. Druzí skončili v Sadské komunisté.