Regionální manažer Jasu Josef Švarc má jasno v tom, že nikoliv. A také hned poslal důkaz, který jeho slova potvrzuje. V neděli 16. září v 21 hodin zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví výklad svého opatření. V desátém bodě se píše: „Vládní opatření do obchodních vztahů mezi podnikatelskými subjekty nijak nezasahuje. Neomezuje například dodávání lihovin od výrobce do velkoskladu – pokud konečným článkem není spotřebitel. Týká se jen firem, které nabízejí, prodávají nebo podávají lihoviny přímo zákazníkům," píše se v opatření.

"Z výše uvedeného vyplývá, že prodej mezi podniky není zakázán. Je pouze zakázán prodej  konečnému spotřebiteli," píše Josef Švarc.

Je tedy zřejmé, že velkosklad Jas, pokud neprodává  alkohol přímo lidem z ulice, 
a to jeho manažer vylučuje, tak nařízení neporušuje.

Je také pravda, že alkohol nad 20 procent nemá vystavený ve své prodejně nebo na jakémkoliv místě, kam se dostane veřejnost. „Prostor skladu, kde je zboží skladováno a kde jste ho fotili, je přístupný jen zaměstnancům JASu a nejedná se o jeho vystavení či nabízení, ale o skladování," vysvětluje Švarc.

Situace druhého velkoskladu, bobnického Falda, 
o kterém jsme v uvedeném článku psali, je trochu jiná. Jeho prostřednictvím se alkohol ke konečnému zákazníkovi může dostat. Vedoucí František Formánek připouští, že 
k nim jezdí nakupovat lidé alkohol třeba i na svatby.

I proto je jeho rozhodnutí neprodávat nikomu alkohol silnější 20 procent, pochopitelné a správné.