Tento týden, který předchází svátku zamilovyných, je příležitostí nejen pro ty, jejichž cílem je pracovat na rozvoji a kvalitě manželství v České republice. Mezi partnery, kteří se do akce zapojili, jsou mimo jiné i mateřská centra. Nymburáci tak mohou navštívit akce pořádané k Národnímu týdnu manželství například v Milovicích nebo v Kounicích.

V sobotu 14 .února mohou lidé vyrazit do Valentýnské kavárny v mateřském centru Milovice. Akce, která se koná od 14 do 17 hodin je určena především manželským párům. Příchozí se mohou těšit na posezení u kávy zpestřené kvízem pro partnery.

Kounické mateřské centrum Mezeráček se do projektu Národní týden manželství zapojilo výtvarnou soutěží na téma Mám tě ráda/ Mám tě rád. Vyvrcholením soutěže je volně přístupná Valentýnská vernisáž výtvarných děl. Koná se v sobotu 14. února od 15 hodin v prostorách úřadu Městyse Kounice. „Na vernisáži budou vylosováni výtvarníci podle věkových kategorií, kteří obdrží pěkné ceny,“ uvedla za občanské sdružení Mezera Petra Marhounová s tím, že o romantický hudební doprovod se postarají místní mladí muzikanti.