Trpělivost, klid a hlavně žádný spěch. To jsou rozhodující faktory, které budou potřebovat v následujících dnech a týdnech řidiči pohybující se za Nymburkem ve směru na Mladou Boleslav. Poté, co skončila uzavírka trasy mezi Všechlapy a Krchleby, začíná dnes uzavírka mezi obcemi Krchleby a Straky a do toho bude pouze jedním pruhem průjezdný hlavní boleslavský tah mezi Krchleby a Vlkavou.

Uzavírka mezi obcemi Krchleby a Straky bude pouze do příští neděle. „Jsou na ní nedodělky po nedávných úpravách. Objízdná trasa bude označena dopravními značkami,“ uvedl Zdeněk Jeřábek z Městského úřadu v Nymburce.

Pravě období ode dneška do příští neděle bude kritickým. Současně totiž budou dělníci frézovat hlavní tah na Boleslav od Krchleb k Vlkavě. „Bude se jezdit pouze jedním pruhem na semafory. Krátkodobě kvůli některým pracem může být úplně uzavřena i odbočka na Jizbice,“ vysvětlil Jeřábek.
Práce na hlavním tahu potrvají až do 19. prosince. Do té doby se řidiči musí vyzbrojit trpělivostí. Dá se totiž předpokládat, že v hodinách s nejsilnějším provozem budou z obou stran u semaforů vznikat kolony. „Dopravní značení bude zajištěno proti posunutí, otočení nebo pádu, k čemuž by mohlo dojít vlivem povětrnostních podmínek či silničního provozu,“ píše se v dokumentu podepsaném Vlastimilem Jandou, vedoucím odboru správy a rozvoje městského majetku.

Jak se tedy komplikacím vyhnout? Zřejmě nejjednodušším řešením je ve směru od Nymburka zahnout už před obcí Všechlapy doleva a objet kritická místa přes Veleliby, Dvory, Čilec, Straky, Všejany a připojit se na hlavní tah na Vlkavě.
Řidiči mají z chystaných uzavírek hrůzu. „Dost dobře si nedovedu představit, o kolik minut budu muset vyjet na Boleslav dřív. A jestli se na hlavním tahu stane nějaká nehoda, jako že je to docela pravděpodobné, tak bude asi opravdu lepší jet vlakem,“ přemýšlí jeden z pravidelných řidičů na zmíněné trati.