Samovýroba nejméně 30 gramů pervitinu a dvě po domácku vyrobené pistole. To jsou důvody, proč ve středu stanul před nymburským soudem čtyřiatřicetiletý Martin Rogl.

V Rožďalovicích v domě na Boleslavské ulici žil se svou přítelkyní. Oba byli drogově závislí a scházeli jim peníze. „Něco jsem dostával od matky. Bylo to 5 až 6 tisíc měsíčně,“ uvedl Rogl před soudem.

To samozřejmě na každodenní spotřebu drog nestačilo, proto si vyrobil malou laboratoř a za peníze od matky nakoupil ingredience na výrobu pervitinu. „Kupoval jsem třeba po deseti baleních v různých lékárnách. Třeba i v Poděbradech,“ připustil obviněný.

Přímo v Rožďalovicích, ale i jinde měl pak „přebytky“ výroby, které sám nezkonzumoval, prodávat známým, například v Praze nebo Šestajovicích.
To všechno Rogl víceméně potvrdil s tím, že množství uvedené v obžalobě je nadnesené a tolik peněz si prodejem „perníku“ nepřivydělal.

Výpovědi tří předvolaných svědků mají minimální hodnotu. Ve všech případech šlo o drogově závislé, dva přivedla eskorta přímo z vězení. První svědek odmítl vypovídat, druhý tvrdil, že od Rogla dostal drogu v podstatě zadarmo, třetí dokonce o žádných drogách údajně nic nevěděl.

Rogl je současně obžalovaný na jiných místech republiky převážně z majetkové trestné činnosti. Před nymburským soudem uvedl, že by se chtěl zbavit drogové závislosti a v těchto dnech se přihlásit na takzvaný detox do bohnické léčebny.

Soudce Jiří Nápravník odročil jednání na 8. října, kdy by měla být vyslechnuta bývalá Roglova přítelkyně.