V konkurenci 52 pivovarů získalo zlatou medaili v novinářské kategorii. Novinářským pivem roku 2011 se stal polotmavý třináctistupňový Něžný barbar.
Potvrdil to ředitel pivovaru Pavel Benák. „Navíc Něžný Barbar získal ve své kategorii stříbrnou medaili a tmavý jedenáctistupňový ležák bronzovou,“ neskrýval radost ředitel nymburského pivovaru.

Kromě toho v dalších kategoriích se Nymburk umístil ještě třikrát na čtvtém místě. „Je vidět, že Postřižinské pivo chutná jak laikům, tak odborníkům a z toho máme pochopitelně velkou radost,“ uvedl Benák.

Něžný Barbar, jemuž příjemně karamelový nádech a sytou jantarovou barvu propůjčuje speciální slad, z něhož je vyroben, získal svůj název podle Hrabalovy autobiografie, kde se sám autor netají láskou ke zlatavému moku.

Výsledky byly vyhlášeny v sobotu 4. června v rámci patnáctého ročníku soutěže Slavnosti piva, které se konaly na českobudějovickém výstavišti.
Nymburský pivovar chystá akci roku na nadcházející sobotu, kdy se opět brány pivovaru otevřou veřejnosti a na příchozí čeká bohatý kulturní program doplněný řadou soutěží a koncertů.

Jako první se už ráno v devět hodin představí Postřižinský country express. V půl dvanácté vystoupí nymburská kapela Crossband. V jednu se představí svérázný písničkář a herec Jiří Schmitzer. Po bloku soutěží, při kterých lze vyhrát i pobyt v Tunisu, zazpívá Heidi Janků a ve čtvrt na čtyři by měl spustit Divokej Bill. V pět pak zazpívají revivaloví Tři sestry Banditos a podvečerní hvězdou by se měl stát Václav Neckář s kapelou Bacily.

Po celý den bude pivovarem projíždět také parní mašinka. „Představí se také historická i současná pivovarská vozidla. Samozřejmě čepovat se bude pivo a jako obvykle čeká na návštěvníky překvapení v podobě jen pro ten den uvařeného pivního speciálu,“ řekl Benák.

V minulosti už tak mohli gurmáni ochutnat například medové nebo jahodové pivo.