Stavbu druhé etapy obchvatu městaprovází řada dopravních uzavírek a omezení. A další budou následovat. Už v těchto dnech komplikuje řidičům cestu uzavírka mezi Nymburkem a Bobnicemi a úprava mostu přes Mrlinu. S dalším omezením musí počítat řidiči na silnici směrem na Budiměřice, která bude uzavřena pro všechna vozidla přesahující výšku 3,6 metrů. Vznikne tu totiž mimoúrovňová křižovatka.

„Silnice mezi Nymburkem a Bobnicemi bude uzavřena až do října roku 2010 od kruhového objezdu v průmyslové zóně u „čínské“ továrny po křižovatku na Kovansko,“ potvrdil zástupce nymburské radnice. Objížďka vede po boleslavském tahu směrem na Všechlapský vršek, kde se zahne ve směru od Nymburka vpravo.

Pro vozidla, která od 1. dubna do 30. června neprojedou pod mostem na Budiměřice pak objízdná trasa povede přes obec Křečkov směrem na Poděbrady.

Na samotné stavbě druhé etapy obchvatu Nymburka v současné době probíhají práce na přeložkách inženýrských sítí a archeologický průzkum. „Po zlepšení klimatických podmínek budou pokračovat zemní práce v prostoru celé trasy, včetně budování již nových náspů, částečně bude také zahájena pokládka podkladních konstrukčních vrstev vozovek a dále úpravy meliorací,“ uvedl Roman Kluzák z Ředitelství silnic a dálnic s tím, že pokračovat by měly také práce na mostních objektech, kterých by celé trase druhé etapy obchvatu mělo vyrůst pět.

Celý obchvat by měl být dokončen v listopadu příštího roku.