Žebříček nejlepších nemocnic v republice. A to podle hlasování pacientů i personálu.

To je už poněkolikáté cílem ankety, kterou vyhlásila agentura HealthCare a v které už dvakrát slavila obrovský úspěch nemocnice v Městci Králové. Uspět chce letos i nemocnice v Nymburce.

Hlasování funguje na internetových stránkách www.nejlepsi-nemocnice.cz. Je určené jak pacientům nemocnic, tak jejich personálu. Výsledkem jsou podzimní žebříčky, které mají odrážet kvalitu jednotlivých nemocnic, a to vzhledem k jejich velikosti, ale i dalším faktorům.

Mluvčí nymburské nemocnice Tomáš Cikrt hlasování nepřeceňuje, ale úspěch by v takovém hlasování uvítal. „Pochopitelně budeme rádi za každý hlas, pro sestřičky i lékaře to znamená obrovské povzbuzení. Úspěch v takovém hlasování by byl dalším kamínkem do mozaiky ke stabilizaci nemocnice,“ řekl Cikrt.

Jaké je to, užívat si úspěch v podobné anketě, to dobře vědí v městecké nemocnici. Ve své velikostní kategorii dvakrát zvítězila, a to v letech 2007 a 2008. Loni skončila druhá.

Ředitelka městecké nemocnice Renáta Petrová by pochopitelně nastavenou laťku chtěla udržet i v letošním hlasování. „Ale nikomu nebudu nařizovat, jak má hlasovat, ani to jinak ovlivňovat,“ uvedla Petrová.

Výzvu Městečtí umístili i na své oficiální stránky města. Nakonec k tomu mají pádný důvod: nemocnice je akciovou společností, jejímž jediným akcionářem je právě město. „Lidé nemusí nikde hledat, kde by měli hlasovat, mohou to udělat i prostřednictvím našich stránek. Navíc jsem přesvědčen o tom, že máme v nemocnici příjemné prostředí i personál, o čemž svědčí ohlasy. V těch výrazně převažují poděkování a pochvaly nad stížnostmi,“ říká starosta Městce Milan Pavlík.

S úspěchem v hlasování je kromě zvýšení prestiže zdravotnického zařízení spojena také finanční odměna. O tom, že nemocnice potřebují peníze, netřeba diskutovat.

Takže pro úplnost: hlasování probíhá v těchto dnech, zapojit se mohou pacienti i personál a na celkové umístění bude mít také vliv hospodaření nemocnice.