1. Tipnete si, jak náš tým dopadne na letošním šampionátu? Přivezeme medaili?

2. Kdo z našeho týmu by mohl zazářit a stát se hvězdou turnaje?

Pátek 16.15. Pracovní aktivita se sníží na minimum, restaurace se nezvykle naplní a leckde zavlaje národní vlajka. Pak se rozzáří televizní obrazovky a sportovní šílenství může vypuknout naplno!

Ano, v uvedený čas začíná první zápas českého reprezentačního týmu na letošním hokejovém šampionátu ve Švédku a Finsku. Na úvod se nám postaví Bělorusové, už 
v sobotu večer naši sehrají jeden z klíčových zápasů základní skupiny proti domácím Švédům.

Náš tým posílený o deset borců z NHL má ve svém středu zvučná jména, která opravňují k jistému optimismu. Zeptali jsme se tedy osobností, jak vidí šance našeho týmu 
a kdo z nich se může zdát hvězdou turnaje. Názor přidali i cimrmanovský herec Petr Brukner, který před pár dny zavítal do Nymburka, a také redaktor Nymburského deníku.

Tomáš Netík
prezident nymburského hokejové týmu

1. Jako tradičně se 
o úspěchu 
a neúspěchu bude rozhodovat ve čtvrtfinále. Podle jmen vypadá náš tým velice slušně. Samozřejmě tak jako v poslední době každý rok nemůžeme mluvit o ničem jiném, než o medaili.
2. Oporou by měli být oba gólmani, ačkoliv jsem slyšel, že Pavelec se momentálně potýká se zraněním. Salák měl ve Švédsku výbornou sezónu. 
Z útočníků bych jmenoval Voráčka, kterému se ve Filadelfii také dařilo. Záleží na tom, jestli výkony ze zámoří přenese na šampionát.

Jaroslav Krajl
duchovní nymburské farnosti

1. Hokej se snažím sledovat a pokud nebudu mít jiný program, podívám se na zápasy našich 
i v televizi a samozřejmě jim budu fandit. Doufám, že přivezeme nějakou medaili.
2. Pokud bude zdravý, měl by být naší velkou oporou gólman Pavelec.

Petr Brukner
herec divadla Járy Cimrmana

1. + 2. Je to takový „vošajstlich". To mužstvo je teď prakticky nové. Sledoval jsem finálovou sérii, kde jsem fandil Plzni a jsem rád, že vyhrála titul. U reprezentačního týmu  si myslím, že kdyby přivezli bronzovou medaili, tak to bude dobré.

Jiří Zídek
ČEZ Basketball Nymburk

1. + 2. Asi jako každý Čech samozřejmě hokej sleduju. Ale já začínám sledovat turnaj až v jeho průběhu. 
V tuto chvíli nevím, kdo za jaký tým pojede a nastoupí, nevím ani přesnou soupisku našeho týmu. Takže se neodvážím tipovat ani to, jak naši dopadnou a v tuto chvíli vám neřeknu ani žádné konkrétní jméno.

Otomar Kouřík
rockový kytarista

1. No tak to náhodou vím. Skončíme druzí a přivezeme si stříbrné medaile. Podle mě prohrajeme ve finále 
s domácím Švédskem.
2. Zase až tak moc se v těch jménech nevyznám, ale zazářit by měl gólman Pavelec.

Miroslav S. Jilemnický
redaktor Nymburského deníku

1. Loni jsme měli štěstí, když jsme  čtvrtfinále proti Švédům rozhodli několik vteřin před koncem brankou Milana Michálka. Pamatuji si to moc dobře, protože jsem to sice živě neviděl, ale zprávy mi předával esemeskami kamarád do Paříže, kde jsem se v tu chvíli dovolenkoval. Takový rachot v hotelovém pařížském pokoji asi ještě nezažili… No a letos to uvidím naživo, takže věřím, že se dočkám našich ve finále. Přál bych si, aby to bylo se Slováky, ale reálně to vidím na boj o zlato s Kanaďany, kteří budou mimořádně silní.

2. Věřím, že svoje umění by mohl přetavit v góly neskutečně šikovný Hertl. Ale nejúčinnějším strojem na góly bude podle mě dvojice Hanzal – Vrbata.