Příběh má ale relativně dobrý konec.

Strážníci Městské policie Nymburk přijali naléhavý telefon v půl osmé ráno. „Bylo oznámeno, že se na lávce pro pěší nachází malý zatoulaný pes. Krysařík byl za zábradlím a hrozilo reálné riziko, že spadne a vážně se poraní,“ uvedla mluvčí nymburské radnice Markéta Tomčíková.

Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že pes je velmi vyděšený a nechce se nechat chytit. V tu chvíli opravdu hrozilo asi největší nebezpečí a o život krysaříka měli strach nejen strážníci, ale i kolemjdoucí. Jedna z nich se nakonec ukázala jako rodilá chovatelka těchto psů. „Do věci se vložila kolemjdoucí žena, které se pejsek tolik nebál. Zvíře vytáhla zpoza zábradlí a předala strážníkům,“ popsala záchranu nebohého a vystrašeného zvířete Tomčíková.

Problém byl v tom, že nikde poblíž nebyl pejskův páníček. Proto se roztomilého čtvernožce prozatím museli ujmout strážníci. „Strážníci pejska umístili do záchranných kotců pro nalezené a opuštěné psy na Zálabí. „Tenhle příběh má dobrý konec, ještě lepší by ale bylo, pokud by se zatoulaný a zachráněný pejsek co nejdříve vrátil ke svému majiteli,“ doplňuje Tomáš Řehák z Městské policie Nymburk.