Termín dokončení stavby v ulici V Kolonii vedle úřadu práce je letošní květen. Investor Gip Group však nestaví. Prostor je oplocený, nic se v něm za celou dobu nestalo. Nyní jsou na pozemku jen velké kopce sněhu zřejmě napadané na podlážkách a nerovném terénu.

Podle místostarosty Miroslava Jeníka je čas na jednání. „Je dostatek času, termín vyprší někdy v půlce roku. Prostor se musí nějak řešit,“ řekl Jeník.

Projektant Nymburského boulevardu nebo také Nové Kolonie, jak jej atraktivně nazývá investor, mluví o jednání s vedením města. „Firma jedná s městem o prodloužení termínu dodávky stavby,“ prohlásil projektant Michal Engelthaler. Ten ještě v září loňského roku uvedl, že firma se na projekt soustředí a chce ho zrealizovat.

Redaktor Nymburského deníku se spojil s telefonistkou projektu Centrum pro bydlení Florenc, které nabízí byty v této lokalitě.

„V tuto chvíli vám nemůžu žádný byt nabídnout, je to pozastavené a celé se to přeprojektovává. Zavolejte si za čtrnáct dní, snad budeme vědět víc,“ poradila telefonistka. Přitom na oplocení jsou velké tabule s bezplatnou linkou, kde vám zaručeně poradí a nabídnou byty již od 1,061 milionu korun.

Gip Group jednala vloni o prodloužení termínu. „Jednali jsme s firmou o prodloužení v loňském roce, ale pak to usnulo. Podle mého názora tato firma nebude schopna domy postavit,“ řekl místostarosta Miloš Petera.

Radní se na konci roku 2009 usnesli, že by měl odbor správy a rozvoje městského majetku začít připravovat poptávkové řízení na nového investora.
„Návrh je připraven, nyní čekáme na vypršení termínu,“ uvedl vedoucí odboru Vlastimil Janda.