Většina z oslovených našim borcům až překvapivě bezmezně věří. Zajímavé je, ža asi nejpochybovačněji se o vyhlídkách na úspěch vyjádřila jediná oslovená dáma – policejní mluvčí Petra Potočná.

Petra Potočná, policejní mluvčí

Zápasy sleduju doma, doufám, že stihnu i ten čtvrtfinálový. Zápas s Finskemzvládneme, dáme jim kotel. Pak už to bude těžký. Každá medaile by byla obrovský úspěch. Tipla bych si, že bychom mohli skončit třetí. Samozřejmě jim fandím a budu držet palce. Jo a ještě jedna věc: strašně mě rozčílil na konci utkání s Kanadou rozhodčí, když neodpískal faul na Vokouna a Kanaďani dali gól. To mě fakt dostalo.

Petr Pěnička, lékař nymburské záchranky

Moc bych si přál, aby byli mistry světa, ale myslím, že při současné formě bychom mohli být spokojení s jakoukoliv medailí. To by byl určitě úspěch. Zatím tomu chybí ta pověstná česká jiskra. A já doufám, že si ji schovali do vyřazovacích bojů.

Miroslav S. Jilemnický, zástupce šéfredaktorky Nymburského deníku

Na hokej chodím do nymburské restaurace Na Tarase, oblékám se do národního dresu Dominika Haška a zatím to relativně nese štěstí. A taky prožívání gólů s partičkou přátel u dobrého moku – to je něco jiného než doma u televize. No a vyhlídky? Finsku vrátíme vyřazení z olympiády. Jak s oblibou říkám, přejedem je jako kačena kaluž. Takových 6:1. Pak záleží, jestli i nadále překvapí Dánové se Švédskem a nepotkáme se s nimi v semifinále. To ale není moc pravděpodobné a při souboji se Švédskem to může dopadnout jakkoliv, třeba až na nájezdy. Pochopitelně si přeju, abychom se v neděli ve finále utkali, zřejmě s Ruskem. Při vší úctě k našemu týmu, na ty ale nemáme.

Miroslav Jeník, místostarosta Nymburka a poslanec parlamentu

Sleduju hokej doma nebo v hospodě na plátně. Jsem velký fanoušek sportu, také sportuji. Myslím, že bychom se přes Finy mohli dostat. Vždycky totiž, když nejsme považováni za favority, dokážeme překvapit. Slova Jaromíra Jágra po zápase s Norskem zřejmě padla na úrodnou půdu. Když přejedeme Finy, budeme nakonec hrát o zlato.

Jiří Teper, nymburský básník, novinář a fotograf

V době, kdy fungovala hospoda U Gregorů, chodil jsem tam rád na hokej. Vždycky tam byla neskutečná sranda. Bavilo mě často víc, jak lidi fandí a reagují, než samotná hra. Ale mistrovství sleduju, jak se s tím naši perou. Líbil se mi zápas s Kanadou. Je fajn, že už není pouze silná hokejová čtyřka, ale týmy se vyrovnávají a může prohrát každý s každým. S Finy si ve čtvrtfinále poradíme a to bude skvělý úspěch. Nejvíc se mi z kádru líbí Jágr, to je frajer. Nikdy nabídku hrát v reprezentaci na mistrovství světa neodmítne, i když by mohl. Jágra mám prostě rád.

Jaromír Novák, zastupitel a ředitel domova důchodců Luxor v Poděbradech

Fandím s rezervou a tipuji 3. místo pro naše hokejisty. Hodnotím jejich bojovnost vzhledem k tomu, že hra týmů se opravdu vyrovnává. Z tohoto titulu si náš národní tým nedovolím kritizovat.