Důkazem toho, že poctivé řemeslo u nás nevymřelo, a že stále ve svém okolí můžete narazit na kvalitní řemeslníky se zlatými ručičkami, je výsledek hlasování o nejlepšího fachmana Nymburska.

Toho se Velkopopovický Kozel společně s Deníkem rozhodl najít a odměnit za jeho poctivou práci a řemeslný kumšt. Nakonec se nám podařilo i díky vašim tipům v nymburském regionu najít takovýchto fachmanů celou řadu.

Bohuslav Plachý získal ocenění čtenářů právem. Zaujala nás jeho poctivost, se kterou každý den přistupuje ke své práci. Hasičem je už řadu let a v rodině zazněl i názor, že by se mohl do vestecké hasičárny pomalu přestěhovat.

Je také těžké nebýt hasičem v obci, která má 305 obyvatel a z nich je více než stovka členy místní dobrovolné jednotky.

Pan Plachý se především stará o techniku. Má s nejrůznějšími opravami, plechováním či stříkáním bohaté zkušenosti. „Byl jsem opravovat motor jednoho náklaďáku třeba i v Anglii a dalších zemích,“ vysvětluje muž, který pokud neopravuje hasičskou techniku, tak má v parádě nějaký starý automobil či motorku. „Teď jsem pět let opravoval letitou Jawu 350,“ ukazuje naleštěný stroj, který s dalšími postaršími krasavci stojí na jeho dvoře. A pokud skutečně nic neopravuje, pak jej pravděpodobně naleznete, jak leze po horách, nejraději těch v Jeseníkách, případně s manželkou a dvěma malými dcerami jezdí na kolech.

A jak s odměnou od Velkopopovického Kozla naloží? „Mám strašnou radost, to jsem opravdu nečekal. My u nás v hasičárně Kozla pijeme, takže část samozřejmě poputuje tam.

Rozdám také známým a kamarádům, kteří mi poslali svůj hlas,“ usmívá se výherce.