Pod svícnem je největší tma. Možná i takhle uvažovala povedená trojice, která v rodinném domě v Pečkách na Kolínsku dlouhodobě prodávala drogy. Jejich troufalost byla tak obrovská, že své doupě neváhali vytvořit přímo vedle policejní služebny. V úterý vpodvečer ale spadla klec. Přímo do domu si pro ně přišla kolínská protidrogová kriminálka a teď jim hrozí až desetileté vězení.

„Zadrželi jsme tři osoby, které měly co do činění s výrobou a prodejem pervitinu a také heroinu. Pečlivě jsme jejich činnost přibližně tři měsíce monitorovali,“ řekl Deníku přímo na místě jeden ze zasahujících policistů. Jeho kolega z kolínské kriminální služby dodal, že při domovní prohlídce se našly desítky dávek heroinu i pervitinu. Takhle by se prý daly vydělat desítky tisíc korun.

O tom, že úterní policejní mise byla hodně úspěšná, svědčí i fakt, že v poutech skončila i jedna hledaná osoba, na kterou kolínský soud vydal zatykač.

A povedlo se i třetí bingo! Kompletní tiket policisté vyškrtali ve chvíli, kdy zjistili, že rodinný dům, v němž žijí členové romské komunity, odebírá načerno elektrickou energii. „Vše jsme zadokumentovali a spis předáme energetikům k dořešení,“ podotkl zasahující policista.

Pečky: drogový ráj…

Pečky jsou vyhlášeným drogovým rájem nejen na Kolínsku, ale i ve středních Čechách. Klíčová je snadná dostupnost Prahy po železnici. Právě z hlavního města dealeři vozí tvrdé drogy jako třeba heroin. A ty ostatní, jako pervitin, dokáží snadno vyrobit. "Drogy jsou jedním z největších problémů města," zopakoval několikrát i starosta Milan Urban. A boj je problematický…

Dům, v němž došlo v úterý k policejnímu zátahu, je podle místních obyvatel tradiční baštou narkomanů. „Chodí si tam pro dávku každou chvíli,“ poznamenal jeden z místních, který venčil psa.

O tom že jeho slova platí, se na vlastní oči přesvědčili i reportéři Deníku. Když šli v úterý večer k domu pořídit dokumentaci pro svou reportáž, zrovna ze dveří vycházela mladičká blondýnka. Na první pohled není ve své kůži. Policisté nelení. Série rychlých otázek a honem na služebnu k výpovědi. Tentokrát to nebude euforické psaníčko, slečno…