Jaroslav z Nymburka utrpěl po pádu ze stromu zlomeniny v oblasti páteře, kvůli nimž byl ochrnut na spodní část těla a život nyní prožívá v sedě, je zcela samostatný a žije plnohodnotný život. Z projektu získává příspěvek na handbike, speciálně upravené kolo využívající síly rukou, díky němuž bude moci podnikat výlety se svou dcerkou a udržovat se ve fyzické kondici.

Druhým obdarovaným je Ladislav z Hradištka, který je po onemocnění páteře a míchy upoután od roku 1998 na invalidní vozík. Jeho zdravotní stav se letos zhoršil. Lékaři v Motole i v Kladrubech doporučili přídavné zařízení k mechanickému vozíku. Pan Ladislav využije příspěvek na částečnou úhradu potřebného vozíku.

Letos jde už o třetí ročník této charitativní acke. Dary si včera Jaroslav a Ladislav z Nymburska převzali na centrále společnosti ČEZ, kde se setkali se zaměstnanci, kteří se na pořízení těchto dárků dobrovolně podíleli. Jejich zájem pomáhat však předčil původní očekávání a bylo možné projekt rozšířit a obdarovat i další handicapované. Díky štědrosti zaměstnanců Skupiny ČEZ se pomoci dostane 13 lidem v dalších regionech. Splněná přání jsou společným projektem Skupiny ČEZ, Nadace ČEZ a Nadace Charty 77 – Konto BARIÉRY.

Díky projektu Plníme přání se nasbírala částka v celkové hodnotě 543 366 korun, z čehož na dárky pro tři obdarované, Evu, Jaroslava a Ladislava ze středních Čech putovalo 167 366 korun. K výsledné částce přidala Nadace ČEZ dalších 300 tisíc korun. „Velký přínos vidím i v tom, že projekt nabídl příležitost seznámit se s životními příběhy lidí s handicapem,“ uvedl generální ředitel Martin Roman. Akce byla pro zaměstnance ČEZu dobrovolná.