Nehoda se stala z pohledu od Poděbrad za zatáčkou za sjezdem od Budiměřic. "Podle prvních informací jela řidička s audi ve směru od Poděbrad a za zatáčkou přejela do protisměru, kde se čelně srazila s proti jedoucím fordem. Do něj pak ještě narazila škodovka jedoucí také od Poděbrad," uvedl na místě zasdahující policista.

Především první dvě auta byla děsivě zdemolovaná, z audi, které skončilo obrácené proti směru původní jízdy v příkopě, trčel airbag. Stejně tak sešrotovaná byla přední část fordu. Záchranka odvezla řidičku audi i šoféra fordu do nemocnice."Obě zranění se ukázala jako lehká. Byli ošetřeni na chirurgické ambulanci s pohmožděním hrudníku a menšími poraněními," uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková. "Stejně je skoro zázrak, že tohle někdo přežil," poznamenal jeden z hasičů, kteří na místě také zasahovali.

Silnice byla uzavřena téměř po celé dopoledne. V Nymburce byla doprava odkláněna u benzinky před depem zpět do města, od Poděbrad museli řidiče nedobrovolně zamířit na Budiměřice. Příčina nehody je zatím v šetření, podle neoficiálních informací bude na vině řidička audi, která nezvládla řízení.