„Tyršovka“ je totiž zapojena do celostátní ekologické soutěže – Recyklohraní, pořádané společnostmi na recyklování odpadů - Asekol, Ecobat a Ekokom. Součástí této soutěže je kromě plnění nejrůznějších „ekologických“ úkolů právě také sběr baterií.

„Naši žáci jsou velice aktivní a společně nasbírali a přinesli do školy již více než 300 kilogramů vybitých baterií, které tak díky nim neskončí na smetišti, či snad hůř někde jinde, ale budou použity na zpětnou výrobu nových elektrozařízení,“ uvedl za školu Marek Velechovský s tím, že každý rok se prodá více než sto milionů baterií a proto je odpad z těchto běžných součástek všedního života obrovský.

Žákům může pomoci i veřejnost, a to nejen v samotné soutěži, ale už tím, že budou lidé tento jinak nebezpečný odpad třídit a pomáhat tak s výchovou k udržitelnému rozvoji dětí. „Rádi bychom naši školu profilovali právě tímto směrem a napomáhali tak k ochraně přírody,“ dodal Velechovský.

Díky úspěšnému splnění všech, nebo alespoň většiny, úkolů a díky co největšímu počtu nasbíraných a odeslaných baterií a elektrozařízení, získá škola body, jež později může směnit za nejrůznější odměny. Ty jsou v podobě sportovního vybavení nebo elektroniky, které potom budou moci žáci využít.