Bramborovou medaili si odnesl Pavel Novák. Na stříbrné pozici skončil Václav Vondášek, který si tak zajistil účast v republikovém kole, které se koná 10. a 11. května ve Vysokém nad Jizerou. To se utká 24 nejlepších mladých automechaniků z celé republiky. „Tam bych chtěl dopadnout do pátého místa, to bych považoval za úspěch,“ prozrazuje své plány úspěšný učeň třetího ročníku. Až dokončí nymburské učiliště, chce se práci v oboru automechanik věnovat i nadále. „I když je to ještě nějaký čas a budu samozřejmě přemýšlet, co potom,“ říká zručný mladík.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo zhruba 3500 automechaniků z celé republiky. Výsledky nymburských borců svědčí o kvalitě a profesionální přípravě na nymburské škole. „Snažíme se udržet vysokou úroveň odborné a praktické přípravy na nejmodernějších pomůckách, včetně elektronických zařízení,“ říká vrchní mistr Vladimír Antonín.

A je jasné, že ví, o čem mluví. „Od roku 2000 jsme v republikovém kole této prestižní soutěže chyběli pouze dvakrát. A to v konkurenci například specializovaných a mnohem větších učilišť třeba z Mladé Boleslavi,“ poznamenal Antonín.

I v republikovém kole budeme našemu borci držet palce a o jeho výsledku budeme informovat.