Nemocnice v Nymburce nabízí tři, městecká dokonce čtyři.

Řeč je o nadstandardních pokojích, o nichž řada lidí 
v Nymburce ani v Městci nemá tušení. Natož potom o částkách, které se za pobyt v těchto místnostech platí. Podle ohlasů je patrně největší zájem o nadstandardní pokoje na gynekologicko - porodnickém oddělení v Nymburce. Jedna z místních maminek, Radka Pankivová, která už 
v Nymburce před několika málo lety rodila a za pár měsíců se tamtéž chystá rodit znovu, patrně nabízenou službu využije. „Vím o tom. Pokud se nemýlím, klasický nadstandard, který bych využila, čítá 600 korun na den,” říká Pankivová. Když však rodila poprvé, byl prý pokoj permanentně obsazený. Proto věří, že zanedlouho bude mít více štěstí.

Na tomtéž oddělení existuje ještě druhý pokoj, ve kterém je možno ubytovat partnera nebo jinou blízkou osobu. Ten podle internetových stránek nemocnice stojí rovných 1000 korun na den.

Jeden nadstandardní pokoj nabízí také chirurgické oddělení. Stojí 600 korun na den. 
„V jeho vybavení je sociální zařízení, lednička a wifi připojení zdarma,” řekla mluvčí nymburské radnice Markéta Tomčíková.

To v Městci jsou, lidově řečeno, z levnějšího kraje. A nabídka je o trochu širší. „Na interním oddělení máme jeden nadstandardní dvoulůžkový pokoj, na chirurgickém oddělení je jeden nadstandardní pokoj, možno s přistýlkou, na rehabilitačním oddělení jsou dva nadstandardní pokoje, 
u jednoho je možná přistýlka,” vyjmenovala ředitelka nemocnice Renáta Petrová.

Přitom ceny jsou nižší o řády stokorun. „Nadstandardní pokoj na interním a chirurgickém oddělení stojí 400 korun za noc, na rehabilitačním oddělení stojí s lékařskou indikací 250 korun za noc, bez lékařské indikace 280 korun za noc,” uvedla ředitelka.

Přitom například na chirurgii nabízí vysokou kvalitu i standardní pokoje. „Pokoje jsou 2 až 4 lůžkové, každý pokoj je vybaven televizí a chladničkou. Pacienti si mohou vybrat také nadstandardní jednolůžkový pokoj vybavený televizorem, videem, DVD přehrávačem, chladničkou a telefonem. Platba za tento pokoj činí 400 korun za noc,” píše se na internetových stránkách městecké nemocnice.