Objížďka ve směru příjezdu do Nymburka začne platit od pondělního rána. „Železniční nadjezd na příjezdu do Nymburka bude uzavřen od pondělí 28. listopadu. Důvodem uzavírky je obměna silničního povrchu. Předpokládaná délka uzavírky je jeden měsíc,” potvrdil zdroj z nymburské radnice.

Jinými slovy: řidiči jedoucí od Všechlap se dostanou na kruhový objezd a z něj vjedou na obchvat Nymburka. Objížďka je dále svede z obchvatu na sjezd 
u Budiměřic, kde odbočí směrem do Nymburka a do města tak vjedou příjezdem od Poděbrad. Na Boleslavskou třídu se šoféři znovu napojí po průjezdu Poděbradskou ulicí a Velkými Valy na křižovatce u nemocnice.

Průjezd osobních aut ven 
z Nymburka by neměl být omezen. V průběhu oprav se však bude střídat pruh, po kterém budou moci šoféři projet.

Uzavírka, která by tak měla trvat téměř do konce roku, omezí také cestující autobusem.Konkrétní informace poskytl náměstek osobní dopravy Martin Pípal. „Zastávka Nymburk, OSEVA ve směru do Nymburka nebude po dobu uzavírky obsluhována, jako náhradní bude možno využít zastávku Nymburk, Ferdinanda Schulze,” řekl Pípal.

Naopak další zastávky budou využívány běžně. „Zastávky Nymburk,Všechlapský vrch a Dvory,Veleliby, hl.sil. budou obsluhovány beze změny. Na spojích ve směru do Nymburka bude na příjezdu vznikat cca 
5-10 minut zpoždění,” uvedl Pípal.

Autobusy se totiž na příjezdu do Nymburka otočí na kruhovém objezdu a do Nymburka dorazí přes Veleliby.

Což je také rada pro místní řidiče, kteří to v místě znají. Místo zajížďky přes obchvat dá se přijet i přes Veleliby.