Na výstavu se sjede 250 vystavovatelů ze 7 evropských zemí. Na příchozí čeká mimo jiné unikátní expozice Národní parky jako cesta k divočině, což je společné dílo všech českých národních parků. Chybět nebude ani přehlídka mimořádných loveckých trofejí, jimž budou vévodit ty jelení. „K vidění bude i unikátní trofej šestnáctiletého jelena z volné honitby z Národního parku České Švýcarsko,“ uvedla manažerka výstavy Eva Švecová.

Příchozí si samozřejmě budou moci od renomovaných firem zakoupit vše potřebné k provozování myslivosti, rybářství či včelaření. Včetně například loveckých zbraní, dalekohledů nebo rybářských prutů. „Natura Viva je jedinou každoroční odbornou výstavou tohoto typu v České republice, na níž se soustředí takřka všechny významné firmy podnikající v oborech myslivosti, rybářství, včelařství a potřeb pro pobyt v přírodě. Spolupořadatelské svazy - Českomoravská myslivecká jednota, Český rybářský svaz a Český svaz včelařů - připravily pro letošní výstavu reprezentativní expozice, v nichž návštěvníky seznámí jak se svojí činností, tak i s řadou novinek, které jsou na úseku jejich působnosti aktuální,“ lákají pořadatelé.

Součástí setkání v Lysé jsou také odborné přednášky. Z těch aktuálních se jedna bude věnovat africkému moru prasat, další pak například zbraňové legislativě a evropské směrnici o zbraních. Jiné téma proberou domácí hospodáři, kteří se poučí o nepůvodních druzích zvěře v našich končinách. V rámci lovecké kynologie se bude prezentovat 8 chovatelských stanic. Dojde i na soutěž Mladý trubač. Sejdou se nejen trubači, ale i vábiči, sokolníci, fotografové přírody a speciální kategorií budou dámy české myslivosti.

Těm, kteří si rádi hned všechno vyzkouší na místě, bude k dispozici lovecká 4D střelnice, na níž si mohou zkusit loveckou lukostřelbu. Fandové rybolovu si zase budou moci odzkoušet rybářský trenažér. Všechno se dozví i včelaři, jimž bude v rámci výstavy věnován jeden celý den.

Výstava bude otevřena denně od 9 do 17 hodin.

(Ve fotogalerii najdete snímku z loňského roku)