Natura viva je pojem. Všichni, kdo se zajímají o přírodu, myslivost 
a další související obory, nemohou ani letos chybět na Výstavišti v Lysé nad Labem na této každoroční odborné výstavě, jediné toho druhu v České republice. Letošní ročník se koná ve dnech 19. – 24. května.

Natura viva je přehlídkou toho nejvýznamnějšího a nejlepšího, co se v současné době nabízí v oborech myslivost, rybářství, včelařství a zahrádkářství. Zastoupeni jsou vystavovatelé jak z ČR, tak i ze zahraničí, například Lotyšska, Estonska, Slovenska.

Spolupořadatelské svazy, Českomoravská myslivecká jednota, Český rybářský svaz 
a Český svaz včelařů, připravily špičkové expozice ve dvou vnitřních pavilonech i venkovním areálu, v nichž seznamují návštěvníky se svojí činností i s řadou novinek.

Návštěvníci si mohou zároveň koupit na stáncích u renomovaných výrobců vše, co je potřeba pro pobyt v přírodě a záliby s ním spojené. Zájem je od oblečení přes rybářské náčiní, chovatelské potřeby až po loveckou a pozorovací optiku a lovecké zbraně.

Pro každý den je připravený bohatý doprovodný program, který přináší řadu osvětových přednášek a seminářů pro odbornou i laickou veřejnost i praktické ukázky atraktivních činností jako lukostřelba, vábení zvěře či sokolnictví. Například ve středu si mohli návštěvníci zblízka prohlédnout Fíba, káně lesní, a Čendu, sovu pálenou, které do Lysé přivezli zástupci Klubu sokolníků.

A komu je to vše málo, nechť navštíví výstavu loveckých trofejí v prvním patře.