Tradičně jednou z nejzajímavějších expozic bude ta se zbraněmi. Podle organizátorů akce bude na co koukat. „Vystavovatelé přivezou do Lysé nové modely kulovnic, brokovnic a malorážek, luxusní pušky od mistra zbrojíře Jakeleho, mnoho typů tlumičů hluku výstřelu, optiky, luxusního oblečení a vybavení jak pro náročné lovce, tak i veškeré vybavení pro pobyt v přírodě,“ řekla manažerka výstavy Pavla Ličková.

Období rekonstrukce skončilo a hasiči se vrací do svého opraveného sídla.
Podívejte se: Opravená hasičárna září novotou. Budou do ní ale chybět hasiči

Mezi největší taháky bude zcela jistě patřit expozice soutěžních preparátů nejrůznějších druhů zvěře a zvířat oceněných na mistrovství Evropy preparátorů Taxidermy. Návštěvníci veletrhu mohou sledovat ukázky práce preparátorů přímo v hale A2 po celou dobu veletrhu.

Mimořádné trofeje

Sezóna přehlídek trofejí je podle myslivců v plném proudu. Proto nemohou chybět ani na lyském výstavišti. Vystaveny budou trofeje okresních mysliveckých spolků, významné trofeje Vojenských lesů a statků a Lesů České republiky. „Velkou pozornost jistě vzbudí Rarita 2023 Speciál Jeleni, kterou jsme připravili ve spolupráci s redakcí Světa myslivosti. Jedná se o nejzajímavější raritní trofeje jelena evropského z obor a volných honiteb z ČR a Slovenska,“ vysvětlila Ličková.

Myslivci slaví 100 let

Českomoravská myslivecká jednota oslaví na výstavě 100 let od svého založení a zároveň i 100 let časopisu Myslivost. Příznivci Petrova cechu jistě navštíví expozici Českého rybářského svazu. Včelařství zastoupí Český svaz včelařů, Výzkumný ústav včelařský DOL a včelařské učiliště Nasavrky. V pavilonu A1 najdou návštěvníci vše, co potřebují pro chov včel i poradnu pro zájemce o jejich chov. Trojici zájmových svazů ještě doplní Český zahrádkářský svaz a Český svaz chovatelů s expozicí národních plemen drobných zvířat.

Místo bývalého hřbitova na takzvaném Svatojiřském předměstí v Nymburce.
Z bývalého hřbitova bude odpočinkový prostor pro návštěvníky bazénu a zimáku

„V doprovodném programu vystoupí trubači, kynologové, vábiči, sokolníci, věnovat se budeme kulinářské přípravě zvěřiny. Na venkovním pódiu budou po celou dobu výstavy bavit návštěvníky známé kapely a zábavné soutěže,“ doplnila další manažerka výstavy Eva Švecová. Pro děti chystají Lesy ČR v pátek poznávací stezku, na které budou plnit úkoly a poté si odnesou krásné odměny.

Výstava je otevřena od čtvrtka 25. do neděle 28. května, vždy od 9 do 17 hodin.