Celý příběh začal už v prvním roce chlapce, kdy nemohl chodit a stále padal. V patnácti měsících prý dával nožičky od sebe a v ten moment přišla nelichotivá lékařská diagnóza. „Přišly masáže, procedury a zjistili jsme, že se nemoc nedá zastavit. A operace by stála 30 tisíc eur. Chtěli jsme jít do ciziny a vydělat na operaci peníze," říká maminka původem z Moldávie, která se rozhodla odejít do České republiky. „Moldávie není bezbariérová, chlapec začal být těžký a jeho pohyb byl stále složitější," vysvětluje Natalia důvody přesunu do Česka. Chtěla pro svého chlapce, aby si užil se svým handicapem světa tady. 
V Krchlebech založila s přítelem novou rodinu a zařídili pro Eni Sorina bezbariérový dům. Před dvěma lety se páru narodila holčička Petra.

Boj s chlapcovou nemocí je nekonečný, neurolog potvrdil, že nemoc je nevyléčitelná, pouze se může zastavit léky, po kterých ovšem mohou padat vlasy a objeví se i nadváha. „Syn má už nyní šedesát kilogramů a manipulace s ním je opravdu náročná a já ho neunesu. Je upoutaný na vozíku, zvládne vidličku v ruce, při koupání ho musím mýt, nezvedne se. V noci ho musíme převalovat ze strany na stranu. Chci pro něj co nejlepší život," říká maminka. Rodina bojuje o získání bezbariérového auta a protože chlapec navštěvuje nymburskou Základní školu Komenského za pomoci osobní asistentky, rodiče chtějí docílit toho, aby do Krchleb zajížděl bezbariérový autobus, aby mohl syn bezpečně a bez větších problémů jezdit do školy. Přestože je péče o chlapce velmi náročná a trvá celých 24 hodin, mají ho všichni moc rádi.

close Řád srdce zoom_in